-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Székesfehérvári delegáció látogatása Opoléban
Május 20-a és 22-e között Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével hivatalos delegáció látogatott Székesfehérvár lengyelországi testvérvárosába, Opoléba. A látogatás során Opole város polgármestere, Ryszard Zembaczynski úr és a Közgyűlés elnöke, Ryszard Ciecierski úr hivatalában fogadta városunk küldöttségét, ahol konkrét témák megjelölésével meghatározták a jövőbeni kapcsolatok irányait.
Május 20-a és 22-e között Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével hivatalos delegáció látogatott Székesfehérvár lengyelországi testvérvárosába, Opoléba. A látogatás során Opole város polgármestere, Ryszard Zembaczynski úr és a Közgyűlés elnöke, Ryszard Ciecierski úr hivatalában fogadta városunk küldöttségét, ahol konkrét témák megjelölésével meghatározták a jövőbeni kapcsolatok irányait.
A megbeszélés résztvevői kiemelkedő fontosságúnak jelölték meg a környezetvédelem területén való együttműködést, amelynek kertében szakmai tapasztalatcserét, közös projektek kialakítását szorgalmazták. Fontos eleme lehet a két város közti kapcsolatnak a tudományos kutatás és fejlesztés területén való együttműködés is, amely mindkét város gazdaságfejlesztési stratégiájának meghatározó eleme. További témakör volt a kulturális és az oktatási kapcsolatok erősítése - melyek fejlesztésében mind két város nagy lehetőséget lát -, illetve az iskolai területen való együttműködés fejlesztése, amely igazán élővé teheti a kapcsolatot. A felek között megállapodás született arról is, hogy 2004. október 15-ig mindkét város elkészíti konkrét együttműködési javaslatát, továbbá megegyeztek abban is, hogy az elkészült témakörök alapján közös EU pályázatot dolgozzon ki a két város.
A tárgyalást követően sor került a két város közötti testvérvárosi együttműködésről szóló dokumentum aláírására, majd az ünnepélyes ceremónia után Warvasovszky Tihamér polgármester hivatalosan is meghívta városunkba Opole város vezetőit, hogy a testvérvárosi szerződés megerősítése Székesfehérváron is megtörténhessen.