-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Székesfehérvár is bemutatkozott az UEFA-nak
A tervezett programnak megfelelően 8.45-kor szállt le a székesfehérvári Sóstói Stadionban az a katonai helikopter, amely az UEFA (Európai Labdarúgó-Szövetség) hat fős szemlebizottságát, a horvát szövetség elnökét és képviselőit, Kisteleki Istvánt, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökét, valamint az EURO2012-es EB-pályázat előkészítőit szállította. A delegációt Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere, dr. Világosi Gábor a város Sportbizottságának elnöke, Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetfőnöke és Bozai István a Sóstói Stadion Kft. ügyvezetője fogadták.
A multimédiás prezentációk alkalmával a küldöttség informálódhatott az épülő repülőtérről, majd Schultz György a székesfehérvári Polgármesteri Hivatal kabinetfőnöke tartott előadást angol nyelven a közlekedésről, a szálláshelyekről, az EB-rendezésre irányuló előkészületekről. Majd Koltai Zsuzsanna a Sóstói Stadion tervezője számolt be a létesítmény adottságairól, bővíthetőségéről, és válaszolt a szemlebizottság tagjainak kérdéseire. A tanácskozást követően a vendégek megtekintették a Sóstói Stadion főlelátó-épületét. Az UEFA delegációja teljes titoktartás mellett dolgozik, így nem beszéltek sem a Magyarországon, sem pedig a rendezésért versengő más országokban (Ukrajna, Lengyelország, illetve Olaszország) gyűjtött tapasztalataikról. A magyar labdarúgás első embere azonban bizakodóan fogalmazott.
”Debrecenben jó benyomásokkal gazdagodtak az UEFA-delegáció tagjai, székesfehérvári fogadtatás pedig mindezt fokozza. Most nem csupán terveket nézegetünk, hanem valóban itt állunk a kézzel fogható stadionban, ahol meg tudjuk mutatni, hogy miből mi lesz, mit milyen módon tudunk már bővíteni. Olyan ponton állunk, ahol az UEFA szakemberei is láthatják: egy-két éven belül színvonalas helyszíne lehet Fehérvár az Európa-bajnokságnak. Nagyon szigorúak a vendégek, mindenre kíváncsiak, többek között például arra is, hogy egy harminc-ezres nézősereget hány perc alatt, milyen útvonalon lehet kiterelni a stadionból. Hiszünk abban, hogy sikerrel járunk, és az EB-rendezés a magyar labdarúgásnak is óriási lökést adhat a fejlődés útján.” – mondta Kisteleki István az MLSZ elnöke.
A küldöttség egyik fele a 11-es helyi járatos autóbusszal indult el a stadionból a Belváros felé, ahol rövid városnézés szerepelt a programban, a delegáció másik három tagja pedig Balatonkenesére repült, ahol megtekintették az egyik lehetséges kiemelt szálláshelyet. A Székesfehérváron maradók a Városházán is látogatást tettek, majd a város hoteleinek megismerése után ebéd zárta a fehérvári délelőttöt, melyet követően Győrbe utaztak az UEFA képviselői.