-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Székesfehérvár és Fejér megye pedagógusait köszöntötték
Június 3-án pénteken tartotta idei pedagógusnapi ünnepségét a Fejér Megyei Önkormányzat és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A székesfehérvári pedagógusokat a Zeneiskolában köszöntötték és adták át számukra a kitüntető címeket. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata főtanácsosi címmel ismerte el Eszéki Ágnes, Várkonyi Gáborné, Kneifel Imre, Pokrovenszki László, Sötét Barnáné ésTarró Istvánné munkáját. A napokban induló interjú-sorozatunkban a fehervar.hu olvasói is megismerhetik a város kiemelkedő munkát végző pedagógusait.
Június 3-án pénteken tartotta idei pedagógusnapi ünnepségét a Fejér Megyei Önkormányzat és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A székesfehérvári pedagógusokat a Zeneiskolában köszöntötték és adták át számukra a kitüntető címeket. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata főtanácsosi címmel ismerte el Eszéki Ágnes, Várkonyi Gáborné, Kneifel Imre, Pokrovenszki László, Sötét Barnáné ésTarró Istvánné munkáját. A napokban induló interjú-sorozatunkban a fehervar.hu olvasói is megismerhetik a város kiemelkedő munkát végző pedagógusait.
S
zékesfehérvári kitüntetések:Főtanácsosi címet kapott Eszéki Ágnes, Várkonyi Gáborné, Kneifel Imre, Pokrovenszki László, Sötét Barnáné, Tarró Istvánné. Tanácsos lett Gelencsérné Kéri Andrea, Isky László, Szakály Edit, Nagyné Katona Mária, Kovácsné Kovács Ágnes, Kissné Kis Judit, Gubánné Ármai Erika, Szarka Gyula, Falvay Miklósné, Ónodi Ferenc, Horváthné Üveges Judit, Farkas Márta, Volf Csabáné, Jámborházi Árpádné, Surányi Károlyné, Molnárné Rádl Margit, Gyurcsekné Németh Judit, Bakó Ferencné, Szeredi Zoltánné, Kaszala Lajosné, Müllerné Deák Klára, Fodor Tamás, Hantosné Donkó Piroska, Kerlang Hajnalka, Zsigmond Béláné, Nagy Józsefné, Búza Jánosné, Ganesz Istvánné. Munkatársi címet kapott Seres Mihályné, Pintér Mihályné.
Megyei Kitüntetések:
Főtanácsosi címet vett át Schnierer Judit, a Táncsics Gimnázium igazgatója, Barabás Irén, a Petőfi Gimnázium pedagógusa, Bánhegyi Péterné, a Gőbel Gyógypedagógiai Központ gyógypedagógusa, Gesztesi Jánosné, a Táncsics Gimnázium pedagógusa, Körmendi Gyula, a Vajda Gimnázium pedagógusa, Majorosné Horváth Mária tanár, Simicz Zsuzsanna pedagógus, Szabóné Nagy Erzsébet gyógypedagógus és Újszásziné Antal Ildikó, a Martonvásári Általános Iskola gyógypedagógusa. Tanácsosi címmel jutalmazták Fellner Ferenc, a velencei Általános Iskola gyógypedagógusának, Németh Pál, a sárbogárdi Kossuth Iskola gyógypedagógusának, Nyárai István, a Dr. Entz Szakiskola szakoktatójának munkásságát. Főmunkatársi címet kapott Blahó Józsefné, főkönyvelő és Horváth Tiborné ügyintéző. Munkatársi címet vett át Kokas Vilmosné iskolatitkár és Vörös Pálné iskolatitkár.