-
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23. -
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22.
Székesfehérvár, a mi városunk! - bemutatták a 2021-es, gyermekrajzokból készült naptárt
Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület (ARISZ) több mint két évtizede minden esztendőben kiadja a székesfehérvári gyermekek illusztrációival készült, különleges naptárt.
Idén hét székesfehérvári általános iskola kapcsolódott a kezdeményezéshez. A 2021-es kiadvány 13 lapját ezúttal is 19 szebbnél szebb rajz díszíti, melyeken többek között városunk ismert, közkedvelt és nevezetes helyeit, épületeit, köztéri alkotásait jelenítették meg a kis művészek, hiszen a naptár az idei évben a „Székesfehérvár, a mi városunk” címet viseli.
A rajzokból rendezett tárlatot Lehrner Zsolt nyitotta meg, aki elmondta, hogy nagy öröm a város közössége számára, hogy az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület ismét kiadta a székesfehérvári általános iskolások rajzaival gazdagon illusztrált, színes és mutatós asztali naptárát. „Ez a 22. alkalom, hogy az ARISZ bemutatja kiadványát, és különösen nagy büszkeséggel tölthet el minket, hogy a koronavírus-járvány hozta rendkívüli időszakban sem szakadt meg a több mint két évtizedes hagyomány.
Székesfehérvár Önkormányzata nevében köszönetemet szeretném kifejezni az alkotóknak, akik ismét arra használták fel tehetségüket és kreativitásukat, hogy egy-egy helyszín sajátos megjelenítésével kifejezzék a szülővárosuk, lakóhelyük iránti szeretetüket és tiszteletüket!” – emelte ki az alpolgármester, aki arra invitálta a székesfehérváriakat, hogy tekintsék meg az árkádok alatt található vitrinekben az alkotásokat a következő hetekben.
Lehrner Zsolt a város nevében egy emléklapot adott át Balajthy Ferenc költőnek a közreműködéséért, akinek lélekemelő sorai teszik még színesebbé a kiadványt, valamint Róka Gyulának töretlen aktivitásáért és Lánczky Lászlónak a projekt koordinálásáért is így mondott köszönetet. A megnyitó végén az alpolgármester emléklappal gratulált Takács Áronnak, a Bory Jenő Általános Iskola 8. osztályos diákjának munkájához, aki alkotótársait képviselte a megnyitón.
A különleges tárlat megnyitóján Róka Gyula, az ARISZ képviselője elmondta, hogy a gyermekek és Balajthy Ferenc költő kéznyomai mellett az egyesületük számos önkéntesének munkáját is tükrözi a 2021-es naptár. A résztvevők egyöntetűen reményüket fejezték ki az iránt, hogy a készülő 2022-es naptár bemutatásánál újra visszatérhetnek a régi hagyományokhoz.