-
Magunk tehetünk a legtöbbet
Székesfehérvár még évekkel ezelőtt tért át a biológiai szúnyoggyérítésre. A környezetkímélő módszer nem károsítja a többi élőlényt, csak a csípőszúnyog lárváját. A szúnyogok és a lárvák számát is rendszeresen monitorozzák a városban, és tavasztól folyamatosan védekeznek kimondottan azokon a helyeken, ahol sok szúnyog kelhetne ki. Fontos, hogy magunk is foglalkozzunk a megelőzéssel saját udvarukban.
2026.06.09. -
Bejczy Antal robotikai verseny
A Váci Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Vac-e nevű csapata nyerte a Bejczy Antal Műszaki Innovációs Középiskolai Versenyt az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. A kétforduló robotikai vetélkedő döntőjét kedden délután rendezték a Budai úti campuson.
2026.06.09. -
Mölkky-bemutató
Finnországból indult világhódító útjára a Mölkky, a szórakoztató szabadtéri játék, amely egyszerre ötvözi az ügyességet, a taktikai gondolkodást, miközben nem igényel komoly fizikai megerőltetést. A játék sokszínű iskolai felhasználásáról tartottak bemutatót kedden az István Király Általános Iskolában.
2026.06.09. -
Indul a kertmozi szezon
A kedvezőtlen időjárás miatt múlt pénteken elmaradt a kertmozi szezon első vetítése az Öreghegyen, most azonban nincs akadálya a nyitó eseménynek. Június 12-én, pénteken fedett helyszínen, Szárazréten tartanak vetítést. Jegyek már kaphatóak.
2026.06.09.
Székesfehérvár, a mi városunk! - bemutatták a 2021-es, gyermekrajzokból készült naptárt
Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület (ARISZ) több mint két évtizede minden esztendőben kiadja a székesfehérvári gyermekek illusztrációival készült, különleges naptárt.
Idén hét székesfehérvári általános iskola kapcsolódott a kezdeményezéshez. A 2021-es kiadvány 13 lapját ezúttal is 19 szebbnél szebb rajz díszíti, melyeken többek között városunk ismert, közkedvelt és nevezetes helyeit, épületeit, köztéri alkotásait jelenítették meg a kis művészek, hiszen a naptár az idei évben a „Székesfehérvár, a mi városunk” címet viseli.
A rajzokból rendezett tárlatot Lehrner Zsolt nyitotta meg, aki elmondta, hogy nagy öröm a város közössége számára, hogy az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület ismét kiadta a székesfehérvári általános iskolások rajzaival gazdagon illusztrált, színes és mutatós asztali naptárát. „Ez a 22. alkalom, hogy az ARISZ bemutatja kiadványát, és különösen nagy büszkeséggel tölthet el minket, hogy a koronavírus-járvány hozta rendkívüli időszakban sem szakadt meg a több mint két évtizedes hagyomány.
Székesfehérvár Önkormányzata nevében köszönetemet szeretném kifejezni az alkotóknak, akik ismét arra használták fel tehetségüket és kreativitásukat, hogy egy-egy helyszín sajátos megjelenítésével kifejezzék a szülővárosuk, lakóhelyük iránti szeretetüket és tiszteletüket!” – emelte ki az alpolgármester, aki arra invitálta a székesfehérváriakat, hogy tekintsék meg az árkádok alatt található vitrinekben az alkotásokat a következő hetekben.
Lehrner Zsolt a város nevében egy emléklapot adott át Balajthy Ferenc költőnek a közreműködéséért, akinek lélekemelő sorai teszik még színesebbé a kiadványt, valamint Róka Gyulának töretlen aktivitásáért és Lánczky Lászlónak a projekt koordinálásáért is így mondott köszönetet. A megnyitó végén az alpolgármester emléklappal gratulált Takács Áronnak, a Bory Jenő Általános Iskola 8. osztályos diákjának munkájához, aki alkotótársait képviselte a megnyitón.
A különleges tárlat megnyitóján Róka Gyula, az ARISZ képviselője elmondta, hogy a gyermekek és Balajthy Ferenc költő kéznyomai mellett az egyesületük számos önkéntesének munkáját is tükrözi a 2021-es naptár. A résztvevők egyöntetűen reményüket fejezték ki az iránt, hogy a készülő 2022-es naptár bemutatásánál újra visszatérhetnek a régi hagyományokhoz.