-
Szevasz, terasz!
Különleges koncertélménnyel várja a közönséget július első hétvégéjén a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ: a Szevasz, terasz! programon két estén keresztül négy zenekar tölti meg zenével az intézmény Fürdő sori épületének teraszait és a Csónakázó-tó partját.
2026.06.24. -
Ringató a Gárdonyiban
Habár a nyári szünet beköszöntött, a Gárdonyi Géza Művelődési Házban nem áll meg az élet: péntekenként Ringató foglalkozás várja a legkisebbeket és szüleiket.
2026.06.24. -
Az egészség nem véletlen!
Az egészség nem véletlen! címmel rendeznek a mentális és testi egészségünket támogató, izgalmas estet június 25-én, csütörtökön 18.00 órától a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Illatélmény, állapotfelmérés és figyelemre méltó ajánlások várják az érdeklődőket. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.
2026.06.24. -
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.24.
Székesfehérvár a királyok székhelye - bemutatták a 2019-es gyermekrajz naptárat
A gyermekrajz naptár13 lapján összesen 17, szebbnél szebb rajzot láthatunk, illetve Balajthy Ferenc költő jóvoltából, minden hónaphoz egy-egy vers is kapcsolódik.

Székesfehérvár polgármestere elismerését fejezte ki a naptár elkészítésért Fejes Mária grafikusnak, Róka Gyulának, az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület képviselőjének, Lánczky László projekt vezetőnek, és Balajthy Ferenc költőnek is.
Az alkotók közül ajándékot vehetett át Cser-Palkovics András polgármestertől Bedő Adrienn, a Hétvezér Általános Iskola 6. osztályos tanulója, Bereczki Dániel, a Zentai Úti Általános Iskola 4. osztályos tanulója, Axcelo Bernstorff, a Székesfehérvári István Király Általános Iskola 1. osztályos tanulója, Bognár Lívió, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI 2. osztályos tanulója, Farkas László, a Hétvezér Általános Iskola 5. osztályos tanulója, Felföldi-Fi Lara, a Hétvezér Általános Iskola 6. osztályos tanulója, Gerlai Eszter, a Vörösmarty Mihály Általános Iskola 4. osztályos tanulója, Kajtor Luca, a Székesfehérvári István Király Általános iskola 1. osztályos tanulója, Kiss Dániel Teodor, a Székesfehérvári István Király Általános Iskola 1. osztályos tanulója, Kovács Vivien, a Vörösmarty Mihály Általános Iskola 6. osztályos tanulója, Laczi Gréta, a Zentai Úti Általános Iskola 7. osztályos tanulója, Lejer Edina a Zentai Úti Általános Iskola 6. osztályos tanulója, Major Zselyke, a Zentai Úti Általános Iskola 5. osztályos tanulója, Németh Lili, a Székesfehérvári István Király Általános Iskola 1. osztályos tanulója, Schäfer Anna, a Táncsics Mihály Általános Iskola 5. osztályos tanulója, Schäfer Nóra, a Táncsics Mihály Általános Iskola 2. osztályos tanulója és Szatmári Zia, a Hétvezér Általános Iskola 6. osztályos tanulója is.
Az ünnepélyes átadást követően Cser-Palkovics András polgármester személyesen mutatta meg a dolgozószobáját az alkotó gyerekeknek.
A díjazott alkotásokat készítő diákokat Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte, aki elmondta, hogy az ARISZ által kezdeményezett, - már hagyományosnak mondható - fehérvári, gyermekrajzokkal illusztrált városi naptár kiváló ötlet, kiváló megvalósítással. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, többről van szó, mint egy naptárról, hiszen a gyerekek arra használták a tehetségüket, hogy magas színvonalú munkáik által megmutassák a várost, ahol élnek. Hozzátette, fontos, hogy a naptárak sok emberhez eljutnak, így messze viszik annak hírét, hogy Székesfehérvár a magyar nemzet történetében megkerülhetetlen város, nemzetünk egyik bölcsője. „Kívánom, hogy sok-sok év, évtized múlva büszkén mutassátok meg a munkáitokat a gyermekeiteknek, az unokáitoknak. 2018-19-ben ti járultatok hozzá ahhoz, hogy a hagyomány folytatódjon. ” – fogalmazott a polgármester.
„Akartunk, alkottunk és ápoltunk!” – ezekkel a szavakkal foglalta össze a naptárkészítés munkáját Balajthy Ferenc költő. Azt is mondta, hogy a magyar kultúra nemzetünk szellemi tápláléka, és nincs olyan nép, amelynek annyi jó költője lenne, mint a magyarnak.