Székesfehérvár a Bajnokok Városa - rajongói oldal a Facebookon

Székesfehérvár méltán hívhatja magát a Bajnokok Városának! – így fejezte ki örömét és elismerését a megyeszékhely polgármestere a közelmúltban elért sikerekért. Dr. Cser-Palkovics András szerint az önkormányzat támogatása nem volt hiábavaló, hiszen a befektetés megtérült. Története során először lett magyar bajnok a Videoton FC, a női futsal Magyar Kupa döntőt a Vesta Persecutor K és 3S nyerte, a SAPA Fehérvár AV 19 jégkorongcsapat sorozatban kilencedik bajnoki címét gyűjtötte be, az Albacomp ezüstérmes lett és Székesfehérvár ismét az ország legsportosabb városa.
2011.05.24. 17:12 |
Székesfehérvár méltán hívhatja magát a Bajnokok Városának! – így fejezte ki örömét és elismerését a megyeszékhely polgármestere a közelmúltban elért sikerekért. Dr. Cser-Palkovics András szerint az önkormányzat támogatása nem volt hiábavaló, hiszen a befektetés megtérült.

A polgármester röviden összegezte a 2010-2011-es versenyidőszak sikereit. Története során először lett magyar bajnok a Videoton FC és ezüstérmes lett a Magyar Kupában. A második alkalommal megrendezett női futsal Magyar Kupa döntőt ismét a Vesta Persecutor K és 3S nyerte, a csapat az NB I-es női futsal-bajnokságban aranyérmes lett. A SAPA Fehérvár AV 19 jégkorongcsapat sorozatban kilencedik, összesítésben 12. magyar bajnoki címét gyűjtötte be. Az Albacomp ezüstérmes lett a Magyar Bajnokságban és a Magyar Kupában. A 2011-es Kihívás Napján, május 18-án Székesfehérvár ismét nyert a hetvenezer fő feletti lélekszámú települések kategóriájában.

Dr. Cser-Palkovics András szerint Székesfehérvár valamennyi lakója büszke lehet, a megyeszékhely pedig méltán hívhatja magát a Bajnokok Városának! A polgármester úgy látja, hogy az önkormányzat által nyújtott anyagi és erkölcsi támogatás megtérült az élsportban és a tömegsportban egyaránt. A város vezetője egyben reményét fejezi ki, hogy a sikerek sorozata nem szakad meg és a jövőben is folytatódik.