-
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Székesfehérvár 2006-ban is az ország legsportosabb városa
21 órakor véget ért Magyarországon a Kihívás Napja programsorozat, és az eddigi években is nagyon aktív Székesfehérvár 2006-ban is a verseny élén végzett a VII.-es, vagyis a 70.000 lakos feletti települések kategóriájában.
Kevesen vállalták a kihívást éjfélkor a Városház téren, a Kihívás Napja nyitógimnasztikáján a korábbi évekhez képest kisebb létszámban gyülekeztek a mozogni vágyók. A szeles, hűvös idő ellenére mégis megmozdult Fehérvár, és immár kilencedik alkalommal bizonyult a legaktívabb Megyei Jogú Városnak. A Challenge Day-t idén nem május utolsó, hanem utolsó előtti szerdáján tartotta Magyarország, s a program lényege, hogy a lakosság legalább 15 perc sportolással járuljon hozzá az egészséges életmód népszerűsítéséhez. Az éjszaka folyamán nyitva állt a Csitáry-Uszoda és a Bregyó kapuja, az óvodák, iskolák és fitness-centrumok is szerveztek programot a mozogni vágyóknak, a reggeli órákban pedig a II. Számú Posta bringás feldolgozói közös kerékpározásra invitálták az érdeklődőket. A mintegy 100 postás a Kaszap István úti intézménytől indult és a Városháza elé érkezett, ahol a népes csapatot Warvasovszky Tihamér, polgármester köszöntötte. A Kihívás Napján aztán egészen 21 óráig lehetett regisztrálni a sport jegyében: volt, aki futott, úszott, kerékpározott, túrázott, tornázott, focizott, kosarazott, tollasozott, vagy éppen röpizett, egyszóval mozgott az egészség jegyében. Székesfehérvár kilencedik alkalommal hódította el a legsportosabb város serlegét, Óbudát és Budapest XIV. Kerületét utasítva maga mögé.
A Kihívás Napja végeredménye:
VII. Kategória:
1. Székesfehérvár
2. Budapest III.ker.
3. Budapest XIV. Ker.