Szegeden is simán nyert a tovább menetelő Alba Fehérvár

Szeged - Alba Fehérvár 68-99
2012.10.20. 22:51 |
Tizennégy triplát dobva verte idegenben a Szegedet Braniszlav Dzunics csapata, amely immár egyetlen veretlenként vezeti a bajnokságot. Jó első félidő után a harmadik negyedbeli védekezés végképp eldöntötte a meccset a fehérváriak javára. Egy pont híján százat dobtak Hollisék, ezúttal elöl-hátul stimmelt a játék. Szeged - Alba Fehérvár 68-99.
Az Alba ötször is betalált kintről az első negyedben, közben Keller a palánk alatt volt ellenállhatatlan, nem csoda, hogy már tíz perc után 15 volt a fehérvári előny. Ráadásul a csapat egységét mutatta, hogy eloszlottak a terhek, a kezdő ötösből mindenki betalált, miként a csereként beszálló Supola is. Szünetig ugyan közelebb zárkózott kicsit a Szeged, de Moore vezérletével magabiztosan őrizte előnyét a legfontosabb pillanatokban rendre triplát dobó Alba Fehérvár. A harmadik negyed pedig a hatékony védekezésé volt, ekkor csak 7 pontot engedélyeztek ellenfelüknek a vendégek. Nem is lehetett kérdés a végeredmény, főleg, hogy a záró játékrészben a cserék is növelni tudták az előnyt. Összességében a vártnál jóval simábban nyert az Alba, és mivel a Falco és a Paks is vereséget szenvedett szombaton, már csak Juhosék veretlenek az egész mezőnyben, vagyis pontelőnnyel vezetik a táblázatot három mérkőzésüket követően. Biztatóan indult a szezon.
Szeged - Alba Fehérvár 68-99 (17-32, 23-21, 7-18, 21-28)
Alba: Moore 17/9, Wood 21/9, Hollis 12, Szabó Zs. 13/9, Keller Á. 11. Csere: Supola 8/6, Lekli 4, Medve 5/3, Juhos 6/6, Bódi 2.

(Fotó: szegedma.hu)