-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Számos gyalogátkelő épül és korszerűbb lesz a közlekedés Fehérváron
A szeptemberi iskolakezdésig számos útfelújítás valósul meg Székesfehérváron - mondta el Warvasovszky Tihamér polgármester a mai sajtótájékoztatón. Az önkormányzat saját finanszírozásban hat új gyalogosátkelőt létesít, három jelző lámpás csomóponttal és egy körfogalommal segíti a könnyebb közlekedést a városban. Tóth István az Alba volán Rt. igazgatója pedig bejelentette, hogy a tömegközlekedésbe 8 új környezetkímélő LPG meghajtású alacsonypadlós buszt vonnak be. A közlekedési vállalat szeptembertől a palotavárosban belső járatokat indít, hétvégén pedig két diszkó busz fogja segíteni a fiatalok hazajutását.
A szeptemberi iskolakezdésig számos útfelújítás valósul meg Székesfehérváron - mondta el Warvasovszky Tihamér polgármester a mai sajtótájékoztatón. Az önkormányzat saját finanszírozásban hat új gyalogosátkelőt létesít, három jelző lámpás csomóponttal és egy körfogalommal segíti a könnyebb közlekedést a városban. Tóth István az Alba volán Rt. igazgatója pedig bejelentette, hogy a tömegközlekedésbe 8 új környezetkímélő LPG meghajtású alacsonypadlós buszt vonnak be. A közlekedési vállalat szeptembertől a palotavárosban belső járatokat indít, hétvégén pedig két diszkó busz fogja segíteni a fiatalok hazajutását.
Az önkormányzat saját erejéből augusztus 31-ig a Dómus elött, a Szárcsa utcában, a Lövölde- Huszár út kereszteződésben, illetve a Úrhidai úton épít ki új gyalogos átkelőt. Szeptember 30-ig jelzőlámpás csomópontot alakítanak ki 50 millió forintból a Budai – Nagyszombati út kereszteződésben, illetve a jövő év elejére a Berényi úton is jelzőlámpák segítik a gyalogosok átkelését, a Csikvári - Széchenyi útkereszteződésben pedig körforgalom épül az autósoknak. A Pösytényi és a Farkasvermi úton a csapadékcsatornát is felújítja az önkormányzat. A szennyvíz elvezető kiépítése miatt a Felsővárosban 12, míg az Õrhalmi szőlőkben 9 utcát aszfaltoznak újra 2007 tavaszáig. Az 1+1 Ft-os útfelújítási program keretében a Rákóczi, Kígyó, Jancsár és Selyem utca újul meg.