-
FEDOK októberben
Nyolc egész estés dokumentumfilm, kiállítások, beszélgetések és koncertek színesítik a FEDOK, azaz a Fehérvári Dokumentumfilm Fesztivál idei programját. A háromnapos eseménynek a Kodolányi János Egyetem ad otthont október 08. és 10. között. A szervezők idén is meghirdetik a középiskolásoknak és egyetemistáknak szóló dokumentumfilm pályázatot.
2026.05.18. -
Évadot hirdetett a színház
West Side Story, A miniszter félrelép, Diótörő és Egérkirály, Solness építőmester – többek között ezekkel az előadásokkal várja régi és új nézőit a Vörösmarty Színház. A 2026/2027-es évadban izgalmas műsorral készülnek a város tánc- és zeneművészei is. Az Ars Regia bérletben a Hattyúk tava, Mozart: Figaro lakodalma, a Mesenép és az Álruhás királylány, valamint a Bolha a fülbe szerepel.
2026.05.18. -
Rendhagyó irodalomóra
Újra városunkban Rékasi Károly színművész Márai Sándorról szóló előadása. A Városháza Dísztermében a fehérvári középiskolások rendhegyó irodalomóra keretében tekinthették meg a műsort.
2026.05.19. -
Színházi évadnyitó
A színházi évadnyitó keretében ismerhettük meg a Vörösmarty Színház új évadának programjait. Dolhai Attila igazgató tájékoztatásában az előadások és a kapcsolódó programok részleteiről is szó volt.
2026.05.19.
Szakmai napra várják október 20-án a népdalok szerelmeseit
A Fejér Megyei Művelődési Központ évente többször biztosít bemutatkozási lehetőséget a megyei együttesek, nyugdíjas dalárdák, pávakörök, citerazenekarok számára Fejér megye településein és a megyeszékhelyen is.
A népzenei minősítőkön, népdaléneklési versenyeken fellépésre és a zsűri előtti megmérettetésre is lehetőség nyílik. Ezen alkalmakkor a csoportok vezetői nem csak a minősítő oklevelet vehetik át, hanem a szakmai testülettel történő konzultációk során a további munkájukhoz, fejlődésükhöz is útmutatást kaphatnak.
A Csoóri Sándor Alaphoz benyújtott pályázat és elnyert támogatás teszi lehetővé, hogy az intézmény idén külön, továbbképzési és ismeretszerzési céllal szakmai napokat szervezzen a népzene szerelmeseinek.
Az eseménynek október 20-án, szombaton 10 órától a Nagylóki Közösségi Ház ad otthont. A programban Vakler Anna népdalénekes, a Zeneművészeti Egyetem tanára, valamint Németh István népzenegyűjtő a 130 évvel ezelőtt Perkátán született Mosonyi József népdalénekes munkásságáról adnak elő. Az elméleti ismereteken túl lesz közös daltanulás is, Varró János népzenepedagógus pedig a 45 év citeratanítás során szerzett tapasztalatait osztja meg a résztvevőkkel.
A program aktualitását adja továbbá, hogy öt évvel ezelőtt hunyt el a – Sárosdon és számos egyéb településen citerás és énekes csoportokat vezető – kiváló népzenész, tanár, kolléga, Nagy László „Nagyec”, akinek tiszteletére összegyűlnek azok a csoportok, akik még az ő vezetésével kezdték meg népzenei munkájukat, s az általa összeállított dalcsokrokkal emlékeznek rá.