-
A roma holokausztra emlékeztek
A Pharrajimos - roma holokauszt áldozataira emlékezett Székesfehérváron a Fejér Vármegyei Roma Területi Nemzetiségi Önkormányzat, ahova az egész vármegyéből érkeztek megemlékezők. Az Öreghegyi Közösségi Házban tartott megemlékezésen zenés, balladai történetfelolvasás idézte fel a múlt fájdalmát a Romano Glaszo közreműködésével.
2026.08.02. -
Antal László a parancsnok
Parancsnoki átadás-átvételi ünnepséget tartott pénteken a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) Székesfehérváron, amelynek során a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak. Az ő személyében így első alkalommal vezeti magyar parancsnok a nemzetközi katonai szervezetet.
2026.07.31. -
Takarékoskodásra szólítanak fel
Tombol a hőség Magyarországon, ami egyszerre jár egészségi, ellátási, gazdasági veszélyekkel. Magyar Péter miniszterelnök a paksi atomerőmű teljes leállítását jelentette be, amire korábban nem volt példa.
2026.07.31. -
Parancsnoki átadás-átvétel
Parancsnoki átadás-átvételi ceremóniát tartottak Székesfehérváron. A Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság eddigi parancsnoka, a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak.
2026.07.31.
Szakmai napot tartott a jubiláló Székesfehérvári Diáktanács
A 2011-ben megalakult Székesfehérvári Diáktanács a hagyományai szerint évente tart szakmai napot, azonban az elmúlt években a pandémia miatt erre nem volt lehetőség. A járványhelyzet enyhülésével ismét megrendezhették a széleskörű találkozót a Hiemer-ház Báltermében.
Az idén tízéves Diáktanács a jubileum tiszteletére városismereti Tízpróbát szervezett a helyi fiatalok számára. Az online és személyes részvételű verseny eredményeit a szakmai napon hirdették ki. Első helyezett lett a Táncsics Mihály Általános Iskola csapata, a második a Váci Mihály Technikum Vasparti csapata, míg a harmadik helyen a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Békalencsék nevű csapat végzett.
A szakmai napon Östör Annamária tájékoztatta a diákokat a Mathias Corvinus Collegium egyedülálló tehetséggondozó programjairól, kiemelve, hogy áprilistól indul a jelentkezés a következő képzési időszakra az MCC Székesfehérvári Képzési Központjába.
Az MCC diplomáciai műhelyének vezetője, dr. Kiss Rajmund Diplomácia a háborúban címmel tartott előadást. Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője a Székesfehérvárra érkezett ukrajnai menekültek ellátásáról beszélt, és köszönetét fejezte ki a Diáktanács által szervezett adománygyűjtő akcióért. Elhangzott, hogy a háború merőben új helyzetet teremett nem csak gazdasági, de szociális szempontból is, a menekültügy helyi kezelése széleskörű feladatellátást igényel. A Székesfehérváron ellátottak száma 150-250 között változik, 55-60 százalékuk 18 év alatti gyerek. A menekültek körülbelül egyharmada 1-3 napot tartózkodik itt ún. tranzit jelleggel, majd megy tovább, a családok nagy része azonban közép- és hosszútávon tervez maradni, mivel a családfő a fehérvári gyár- vagy építőiparban dolgozik. Az Alba Bástya által eddig mintegy 5 tonna élelmiszerrel, 650 segélycsomaggal és 44 háztartási géppel támogatták a menekülteket.