-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Szakmai előadást tartott hétfőn délután a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Székesfehérvári Tagintézménye
A Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Székesfehérvári Tagintézménye fontos munkát lát el Székesfehérváron és vonzáskörzetében.
Mészáros Attila alpolgármester megköszönte a szakszolgálatnak, hogy ismét fontos témában szervezett szakmai napot a kollegáknak. Az alpolgármester elmondta: sok ilyen alkalomra van szükség, hiszen az, hogy a gyermekek minél zökkenőmentesebben lépjenek át az iskoláskorba, egyaránt az óvoda, a szülők és a Pedagógiai Szakszolgálat feladata és felelőssége. Hozzátette: látszik, hogy az iskolakészültség tekintetében vannak megoldandó feladatok, de a mostanihoz hasonló szakmai eszmecserék sokat segítenek ezek megoldásában. Mészáros Attila megköszönte minden szakembernek azt a fontos munkát, amit nap mint nap végeznek, valamint elmondta: a Közgyűlés novemberben dönthet a Barátság háza felújításának kivitelezőjéről, ahol hamarosan a teljes vármegyei szakszolgálat egy helyen fog tudni működni.
Pápai Katalin Andrea, a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Székesfehérvári Tagintézményének igazgatója a program kezdéseként bemutatta a tagintézmény Pirosalma utcai telephelyét.
A résztvevők megnézhették a terápiás szobát, a pszichológiai és gyógypedagógiai szobákat, valamint megismerkedhettek a mozgásterápiás helyiséggel és eszközökkel. Ezt követően a fejlődés és fejlesztés lehetőségeiről, valamint a BTMN-státuszról és az Oktatási Hivatal által kirendelt vizsgálatokról tartott előadást, melyet egy szakmai beszámoló vezetett fel. Elhangzott, hogy járási tagintézményként jelenleg több mint 155.000 ezer fő tartozik a körzetükbe. Tevékenységükben szerepel a korai fejlesztés, a továbbtanulás és pályaválasztás, a gyógytestnevelés, az iskolai és óvodai pszichológiai ellátás, de még a kiemelt tehetségek gondozása is. Kiemelt céljuk, hogy a társintézményekkel együttműködve minél hatékonyabban elvégezhessék a szükséges diagnosztikai vizsgálatokat, ezáltal – amennyiben szükséges - minden gyermek a megfelelő segítséget kaphassa.