-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szakképzési konferenciát rendeztek városi és régiós intézmények részvételével
Szakképzési konferenciát rendezett ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Elsőként a régió, majd a város szakképzéséről hallhattak előadást a résztvevők: a régiót az OKÉV Közép-dunántúli Regionális Igazgatóságának vezetője Marekné dr. Pintér Aranka, míg a városi szakképzési palettát Fűrész István oktatási tanácsnok mutatta be. Az önkormányzat részéről dr. Csapó Csilla alpolgármester és Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte a résztvevőket.
2007.01.31. 11:26 |
Szakképzési konferenciát rendezett ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Elsőként a régió, majd a város szakképzéséről hallhattak előadást a résztvevők: a régiót az OKÉV Közép-dunántúli Regionális Igazgatóságának vezetője Marekné dr. Pintér Aranka, míg a városi szakképzési palettát Fűrész István oktatási tanácsnok mutatta be. Az önkormányzat részéről dr. Csapó Csilla alpolgármester és Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte a résztvevőket.

A székesfehérvári intézmények közül bemutatkozott a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola, a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola, a Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskola és a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola is. A konferencián a Térségi Integrált Szakképző Központ projektet is megimerhették a résztvevők, az intézményt Dominó Csaba igazgatóhelyettes mutatta be az érdeklődőknek.



A székesfehérvári intézmények közül bemutatkozott a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola, a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola, a Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskola és a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola is. A konferencián a Térségi Integrált Szakképző Központ projektet is megimerhették a résztvevők, az intézményt Dominó Csaba igazgatóhelyettes mutatta be az érdeklődőknek.

