-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Szakértői kerekasztal a vasúti alépítményekről Fehérváron
A vasúti alépítmény károsodásai, védelme, felújítása, gondozása, diagnosztikája témakör szerepelt a V4 vasutak infrastruktúra szakértőinek székesfehérvári értekezletén. Az alépítményi szakértői „kerekasztalra” ezúttal a cseh és szlovák vasutak munkatársai érkeztek, akik a megbeszéléseket követően ismerkedtek meg Székesfehérvár nevezetességeivel. A Városházán Mészáros Attila alpolgármester fogadta a nemzetközi delegációt.
2018.10.05. 10:37 |
Az elmúlt év októberében Székesfehérváron rendezte meg a MÁV Zrt. a V4 vasutak infrastruktúra vezetőinek és szakértőinek XVI. találkozóját. A lengyel, szlovák, cseh és magyar vasutak delegációi ekkor állapodtak meg az idei év témájáról is. Az éves találkozót megelőzően a magyar vasúttársaság „A vasúti alépítmény károsodásai, védelme, felújítása, gondozása, diagnosztikája” címmel szűkebb körű V4 szakértői értekezletet tartanak október 3-5-e között városunkban.
Vasúti infrastruktúra-fejlesztők találkoztak Fehérváron
A cseh, szlovák, lengyel és magyar vasutak infrastruktúra-vezetőinek és szakembereinek rendszeres együttműködési formája a 2001 óta évente megrendezett találkozó. Az utóbbi években az éves találkozókon kívül úgy nevezett kis V4, szűkebb körű szakértői értekezleteket is szerveznek egy-egy részterülethez tartozó téma szakértői szintű, részletes tárgyalására. A cseh, szlovák és magyar szakemberekből álló delegáció holnap a székesfehérvári vasútállomáson folytatja a szakmai munkát. A találkozó eredményéről a XVII. találkozón, Szlovákiában hangzik el majd összefoglaló előadás.