Szakácsok és pincérek mestermunkáit állítják ki a Gazdaság Házában

Szakács és pincér mesterjelöltek mutatják be díszmunkáikat 2015. július 7-én kedden 12.30 és 15 óra között a Gazdaság Házában. A mestermunkák megtekintésére lehetőséget biztosít a kamara a szakmai érdeklődőknek, családtagoknak egyaránt. A látogatók a szakmai tapasztalatszerzés mellett konzultálhatnak a mestermunkák készítőivel, ötleteket, megoldásokat kaphatnak formális és informális rendezvényeikhez.
2015.07.06. 07:18 |
Szakács és pincér mesterjelöltek mutatják be díszmunkáikat 2015. július 7-én kedden 12.30 és 15 óra között a Gazdaság Házában. A mestermunkák megtekintésére lehetőséget biztosít a kamara a szakmai érdeklődőknek, családtagoknak egyaránt. A látogatók a szakmai tapasztalatszerzés mellett konzultálhatnak a mestermunkák készítőivel, ötleteket, megoldásokat kaphatnak formális és informális rendezvényeikhez.
A pincérek a mestervizsga feladat során meghatározott alkalmakra készítenek különböző díszasztalokat, díszterítéseket, a szakács mesterjelöltek gasztronómiai hidegtálakat, művészi megoldásokat mutatnak be. A mestermunkákat a mestervizsga bizottság értékelését követően tekinthetik meg a látogatók. A mestermunkák ezen szakmákban a legmagasabb színvonalat képviselik. Akik mesterré válnak, amellett, hogy szakmájuk legmagasabb szintjére jutottak, részt vehetnek a jövő szakembereinek minőségi képzésében.
A  pincér díszmunka kiállítása a második emeleti konferencia teremben látható, míg a szakács díszmunkákat a földszinti Európa Klubban állítják ki. A látogatók a szakmai tapasztalatszerzés mellett konzultálhatnak a mestermunkák készítőivel, ötleteket, megoldásokat kaphatnak formális és informális rendezvényeikhez. A kiállításon a Dolgozva tanulj projekt finanszírozásában megvalósuló pincér és szakács mesterképzés és vizsga díszmunkáit mutatják be.

Gazdaság

  1. Sikeres évet zár a Videoton

    A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben. 

    2025.12.15.
  2. Elismerés Sinkó Ottónak

    Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.

    2025.12.10.
  3. Együttműködés és

    Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.

    2025.12.04.
  4. Fejlesztések a Continestnél

    Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.

    2025.12.02.