SPORTTÖRTÉNETI GYÕZELEM - a címvédőt győzte le az Alba Volán

Nem számíthatott könnyű debütálásra az Alba Volán SC új vezetőedzője, hiszen az amerikai Ted Satornek a kétszeres címvédő Red Bull Salzburg ellen kellett jégre vezetnie csapatát. Az Erste Bank Eishockey Liga 31. fordulójában a fehérváriaktól a junior válogatottal a rigai Világbajnokságon vitézkedő Hetényi Zoltán és Sofron István nem állhatott csapata rendelkezésére, míg a Salzburg a kanadai Josh Greent és Lynch-t nélkülözte, a légiósok ugyanis egy ünneplést követően túlzottan is kirúgtak a hámból… Nem valószínű, hogy a kanadaiak hiányát érezte meg a Red Bull Fehérváron, de kétségtelen, hogy a hazaiak örülhettek a találkozó végén. Alba Volán SC – Red Bull Salzburg 4-1 (1-0,1-1,2-0)
2007.12.19. 12:16 |
 Nem számíthatott könnyű debütálásra az Alba Volán SC új vezetőedzője, hiszen az amerikai Ted Satornek a kétszeres címvédő Red Bull Salzburg ellen kellett jégre vezetnie csapatát. Az Erste Bank Eishockey Liga 31. fordulójában a fehérváriaktól a junior válogatottal a rigai Világbajnokságon vitézkedő Hetényi Zoltán és Sofron István nem állhatott csapata rendelkezésére, míg a Salzburg a kanadai Josh Greent és Lynch-t nélkülözte, a légiósok ugyanis egy ünneplést követően túlzottan is kirúgtak a hámból… Nem valószínű, hogy a kanadaiak hiányát érezte meg a Red Bull Fehérváron, de kétségtelen, hogy a hazaiak örülhettek a találkozó végén. Az Alba Volán Palkovics triplájával remek játékkal rukkolt elő, emlékezetessé téve Ted Sator bemutatkozását, 4-1-re nyertek a kék-fehérek a címvédő ellen.

Eleinte a salzburgiak veszélyeztettek, majd Jackman kiállítása alatt Chris Allen a kapuvasat találta el. A 14. percben aztán Palkovics Krisztián gondolt egyet, és saját harmadából indulva kivétel nélkül minden jégen lévő osztrákot cselbe fűzött, s a szóló végén Divis eszén is túljárt, vezetést szerezve a Volánnak, szépségdíjas találat!

A második játékrész elején Kovács Csaba dolgoztatta meg az osztrák kapust, majd a 25. perctől a vezetőbíró borzolta a fehérvári publikum idegeit. Előbb Sihvonent, majd MacSweint, és Budait is kettő perces büntetéssel sújtotta – tegyük hozzá jogosan, s a nyomást nem bírta a Volán: a 27. percben Johnson váltotta gólra a kettős emberelőnyt, 1-1. Nem sokkal később MacSweyn a kapu mellől visszakanalazott korongot a kapuvasra emelte, majd emberelőnybe került a Volán. 49 másodpercig járatták a korongot a fehérváriak, egy lekészítést követően pedig Palkovics Krisztián bombagóllal szerzett ismét vezetést, 2-1 ide. A folytatásban is pörgött a játék, de már nem rezdültek a hálók, Divis és Budai is lehúzták a rolót.
 A második harmadban egyértelmű volt a Volán fölénye, a harmadik játékrészben pedig hiába próbálkozott a Salzburg, a Red Bull nem kapott szárnyakat, a fehérváriak oktattak. A periódus elején Budainak kellett többször is bravúrral védenie, majd az 51. percben megnyugodhattak kicsit a hazai nézők: egy bulit követően Palkovics passzolt Ocskay Gáborhoz, aki elemi erővel vágta a korongot a hálóba. Ezzel még nem volt vége. Allen kétperces büntetése alatt elkeseredetten rohamozott a Red Bull, Kalt és Koch lövését is fogta a remeklő Budai, majd miután kiegészült az Alba, az 56. percben Horváth korongjával Palkovics Krisztián indult meg, s Divis lábai között lőtt a hálóba, saját maga harmadik, csapata negyedik gólját szerezve. Három perccel a vége előtt kettős emberhátrányba került a Volán, sőt, kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre az osztrákok trénere, de a lelkes fehérvári együttes hat a háromban is hibátlan maradt. Az Alba Volán sporttörténeti tettet vitt véghez, hogy 4-1-re legyőzte a címvédő Salzburgot. Folytatás pénteken, az Acroni Jesenice ellen…

Alba Volán SC – Red Bull Salzburg 4-1 (1-0,1-1,2-0)