-
Mikulás tollas torna lesz szombaton
Idén is megrendezi hagyományos amatőr tollaslabdaversenyét december 6-án a Seregélyesi Pelikán DSE. Minden korosztályból várják a nevezéseket. A verseny délelőtt 9 órakor kezdődik majd a Seregélyesi Baptista Általános Iskola és AMI tornacsarnokában. Nevezni a helyszínen és előzetesen is lehet.
2025.12.05. -
MÁV Előre győzelem Budapesten
Budapesten, a Pénzügyőr SE otthonában játszott csütörtökön este Magyar Kupa mérkőzést a MÁV Előre Foxconn csapata. A fehérvári alakulat ezúttal is sikeresen vette az akadályt és sima háromszettes győzelemmel távozott a fővárosból. Pénzügyőr SE - MÁV Előre Foxconn 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
2025.12.04. -
Skate Fehérvár a MET Arénában
A MET Aréna ismét rangos nemzetközi műkorcsolya-versenynek ad otthont: vasárnapig tart a Skate Fehérvár, a European Criterium sorozat második állomása. A verseny csütörtökön kezdődött el.
2025.12.05. -
Fehérvári házaspár a SportBarátokban
Zárórészéhez érkezett a népszerű SportBarátok beszélgetéssorozat 2025-ben. Vakler Lajos vendégei ezúttal egy nemzetközileg is ismert és elismert házaspár Pánczél Anikó és Abkarovits Géza voltak.
2025.12.04.
Sport és egészségpontok - három helyszínen várják a fehérváriakat
A Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség programján a résztvevők díjmentesen, szakképzett edzők irányítása mellett vehetnek részt a foglakozásokon.
Bár az iskolai nyári szünet idején a „Nyitott tornatermek” programsorozat szünetel, Székesfehérvár Önkormányzata a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetséggel közösen – kísérleti jelleggel – júliustól elindította a „Sport és egészségpontok” foglalkozást. Akik a helyes táplálkozás mellett mozgással is szeretnének tenni egészségükért, szakképzett edzők irányításával, díjmentesen sportolhatnak a városban heti két alkalommal, három helyszínen.
A Halesz ligetben hétfőnként 17-19 óra között Tanárki Mihály, szerdán 17-19 óra között pedig Kovács József Csaba várja az edzeni vágyókat.
A Csapó utcai kondiparkban hétfőnként és szerdánként 16.30 és 18.30 között Flaschner Zita tart edzést, míg a Túrózsáki utcai szabadidőparkban kedden és csütörtökön 16-tól 18 óráig Rusznák Reni dolgoztatja meg az edzésre érkezőket.
A szakemberek megtanítják a résztvevőket a kondigépek helyes használatára, valamint köredzést és saját testsúlyos edzést tartanak. Azoknak, akik a nyári időszakban is szeretnének szervezett keretek között sétálni, érdemes tudniuk, hogy a nordic walking foglalkozások augusztus 27-ig a Palotavárosban szerdánként 18 órakor az István Király Általános Iskola főbejáratától, illetve az Öreghegyen hétfőnként 18 órakor, az Öreghegyi Közösségi Háztól indulnak. A szervezők minden mozogni vágyót szeretettel várnak a programokra!
