-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Sóstó tanösvény, energiatakarékos fűtés - ülésezett a Környezetvédelmi Bizottság
A gyűjtőkémények felújításának környezetre gyakorolt hatásai, illetve az energiatakarékos fűtést szolgáló berendezések korszerűsítése is téma volt a Környezetvédelmi Bizottság szerdai ülésén. A dr. Banizs Károly vezette bizottság a Sóstó tanösvény fejlesztéséről is tárgyalt. A Sóstón több táblát helyeznek ki, felújítják a régieket és az időközben vandálok által megrongált létesítményeket is rendbeteszik, illetve szeretnének egy madárfigyelő állomást is építeni.
A gyűjtőkémények felújításának környezetre gyakorolt hatásai, illetve az energiatakarékos fűtést szolgáló berendezések korszerűsítése is téma volt a Környezetvédelmi Bizottság szerdai ülésén. A dr. Banizs Károly vezette bizottság a Sóstó tanösvény fejlesztéséről is tárgyalt. A Sóstón több táblát helyeznek ki, felújítják a régieket és az időközben vandálok által megrongált létesítményeket is rendbeteszik, illetve szeretnének egy madárfigyelő állomást is építeni.
Az iparosított technológiával épült lakások gyűjtőkéményeinek felújítása, illetve az energiatakarékos korszerűsítés kevésbé megterhelő a környezet számára, mint a régebben használt fűtőberendezések -mondta dr. Banizs Károly a bizottság elnöke. A korszerűsítésre kiírt pályázatot a Környezetvédelmi Bizottságnak is jóvá kellett hagynia. A Sóstó tanösvény is téma volt a szerdai ülésen, ugyanis felszabadult 4 millió forint, aminek felhasználásáról döntöttek a tagok. Több táblát helyeznek ki, felújítják a régieket és az időközben vandálok által megrongált létesítményeket is rendbeteszik, illetve szeretnének egy madárfigyelő állomást is építeni, azonban ez utóbbira 2,5 millió forint szükséges, amit később, de még ebben az évben tárgyalnak majd. dr.Banizs Károly elmondta, hogy tart amíg tart a 4 millió forint, ebből tudnak gazdálkodni, ezt használják fel a legésszerűbben a tanösvény jobbátételére.