Sorozatban negyedszer győzött az FC Fehérvár

Tovább folytatta remek bajnoki szereplését az FC Fehérvár. A Soproni Liga 22. fordulójában a fehérváriak a REAC együttesét győzték le egy rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen, s ezzel sorozatban negyedik győzelmét szerezte Disztl László alakulata. A Vidi maradt a tabella hetedik helyén. FC Fehérvár - REAC 2-1 (1-1)
2008.04.07. 00:19 |

Nyílt sisakkal esett egymásnak a forduló előtt a tabella hetedik helyén álló FC Fehérvár és a 12. REAC: a negyedik percben Dajic ziccerét védte lábbal Szántai kapus, négy perccel később pedig egy impozáns támadás végén Nagy Dániel nézte meg magának a bal felső sarkot, majd fölé durrantott. A 11. minutumban Somorjai beadását követően nyerges perdítette el a labdát Sebők kapuja előtt óriási helyzetben, majd a két fél a 14. percben egy gyors gólváltással adtak hangsúlyt elképzeléseiknek. Előbb Farkas Balázs ugratta ki Polonkai Attilát, az éppen Rákospalotáról igazolt középpályás 14 méterről lőtt a REAC hálójába. Gyorsan változott aztán az eredmény, ugyanis a középkezdés után Erős passzolt Nyerges Krisztiánhoz, a csatár pedig 7 méterről Horváth és Mohl kíséretében rúgta laposan a jobb alsó sarokba a labdát, fél perc alatt egyenlített a REAC. A gólpárbaj után visszavettek a csapatok, de az első félidőben még voltak helyzetek. A 18. percben Nagy Dani ballal kecsegtető helyzetben a jobb kapufát trafálta telibe, majd Nagy Dajicot hozta helyzetbe, a bosnyák légiós azonban fölé lőtt. A 28. percben Sitku passzolt Nagyhoz, csizmaszáras lövését Szántai hárította. Négy perc elteltével egy szabadrúgás után Nyerges nyúlt alá a labdának, Sebők könnyedén hárított. A szünet előtt Mohl beadását fejelte el Sitku, labdája másfél méterrel kerülte el a kaput.

Fordulás után Farkas szabadrúgásából Horváth Gábor fejelhetett vetődve, az öröm elmaradt, a labda a kapu mellé szállt. A kósza helyzetek egyike volt Dajic kísérlete, ami célt tévesztett Simek lőtt passzát követően. Az unalmas állófocit és csapkodó játékot színesítendő a 69. percben Torma lövését kellett Sebőknek fognia, majd Mohl 19 méterről durrantott a kapu fölé. A 77. percben aztán a Vidi nekidurálta magát, s tulajdonképpen elegendő volt hat pontos egymás utáni passz az újabb találathoz. A remek összjáték után – melyben Mohl, Farkas, Dvéri, Nagy és Sitku is részt vett – a fehérváriak gólvágója, Sitku Illés helyezett a kapuba, 2-1. A hajrában a REAC akarta inkább a játékot, a pontért folytatott küzdelme azonban hiábavaló volt, a 86. percben Nyerges lapos kísérletét vetődve védte Sebők, ezzel szétzúzva a REAC vérmes reményeit, és hozzásegítve az FC Fehérvárt sorozatban negyedik bajnoki győzelméhez.

FC Fehérvár – REAC 2-1 (1-1)

Sóstói Stadion, 1571 néző
 Vezette: Bognár (Huszár, dr. Szabó)

FCF: Sebők – Sifter, Koller, Horváth G., Mohl – Farkas, Polonkai (Csobánki, 79.) – Simek (Dvéri, 64.), Dajic (Lattenstein, 87.), Nagy – Sitku. Vezetőedző: Disztl László

REAC: Szántai – Dancs (Rása, 59.), Kapcsos, Cseri, Sallai (Horváth G., a szünetben) – Kőhalmi (Zana, 83.), Varga, Erős, Somorjai – Torma, Nyerges. Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gól: Polonkai (13.), Sitku (77.), ill. Nyerges (14.)
 Sárga lapok: 2-3
 Szögletarány: 2-3