Kiélezett meccset nyert meg az Alba a régi mumus Sopron otthonában

Soproni vendészereplés várt az Alba Fehérvárra a kosárlabda-bajnokságban. A vártnak megfelelően szorosan alakult a meccs első félideje, megjósolhatatlan volt, ki jön ki jobban a végén. A harmadik negyedben tudott kisit elhúzni az Alba, de a hajrára egyenlítettek a hazaiak. Végül az utolsó perc döntött, jobban bírta az idegek harcát a Fehérvár.
2021.01.20. 19:49 |

Volt, hogy tíz évig nem tudott nyerni az Alba Sopronban, és bár az utóbbi időben jobb a mérleg, azért még mindig a nehéz túrák közé tartozik a határszéli. A védekezés fontosságát emelte ki a meccs előtt Forray Gábor és figyelt is rá a csapat, amelyben az első percekben a kezdő ötös három légiósa és Vojvoda is betalált. Hattal is vezetett az Alba, de a Thompson vezérelte hazaiak ezt gyorsan eltüntették a negyed feléig (12-12). Sőt, a vezetést is átvették, amire Davis reagált két triplával. Fordulatos volt tehát az első negyed, amely egypontos fehérvári vezetéssel zárult (23-24).

A Jászberény elleni meccseket kihagyó Curry pontjaival folytatódott a játék, és folytatódott az adok-kapok is, minden kosárra jött válasz. Omenakára sora fújták a faultokat, nem lehetett fenn sokat a fiatal center, de talán nemcsak ezért lepattanózott jobban a Sopron. Davis nagyon eredményes volt, a másik oldalon pedig Boriszov kapta el a fonalat. A játékrész derekán rendesen megtorpantak a csapatok, ami a pontszerzést illeti, szinte csak büntetőből találtak be. Lukács triplája törte meg ezt, a hazaiak ellenben a félidő utolsó hat és fél percében kizárólag a vonalról tudtak betalálni. Így is vezettek volna szünetben, ha az utolsó másodpercben nem szabálytalankodnak három dobást érően Turnerrel szemben… (42-43)

Jól is folytatták a vendégek, Ahmad, Turner, majd persze Davis tett róla, hogy addig nem látott Alba-előny álljon a táblán (48-57) a harmadik negyed közepén. Fél perc alatt bevágott két hármassal fújt ébresztőt a Sopron, így Forray Gábornak kellett időt kérnie. Jobban járt a labda, kijátszotta helyzetig az Alba, és ezekből triplákat dobott, amivel most a hazaiakat késztette időkérésre. Meglett a tízpontos előny is, a negyed utolsó másodpercében faragott ebből egy duplányit Elmore (61-69). Ebben a játékrészben sokkal kevesebb büntetőt dobott a Sopron és jobban védekezett az Alba.

Lukács Norbert ezúttal a Jászberénynél erősebb ellenfél ellen mutathatta meg, hogy lehet rá számítani, a negyedik negyed elején is fontos pontokkal jelentkezett. A hazaiaknál szinte csak a külföldiek találtak be, persze rájuk a túloldalon sem lehetett panasz. Curry is beszállt a kosárpárbajba, öt és fél perccel a vége előtt megint tízzel ment az Alba (68-78). Takács mutatta meg, hogy a magyarok is tudnak villanni a Sopronban, és megint az történt, ami korábban: villámgyorsan feljött a vendéglátó. A negyed második felében támadásban lefagyott a Fehérvár, 10-0-ás rohammal egyenlített a Sopron. Ahmad hosszú szünet után beköszönve visszavette a vezetést, az utolsó percet előnyben kezdte az Alba. A hazaiaknál kimaradt Boriszov fordítónak szánt triplája, azután pedig folyamatos faultok és büntetők közepette Vojvoda bebiztosította a fehérvári győzelmet. A két csapat szombaton ismét találkozik, akkor az Alba Regia Sportcsarnokban csapnak össze.

Sopron KC - Alba Fehérvár 83-87 (23-24, 19-19, 19-26, 22-18)

Alba: Turner 17/9, Curry 12, Vojvoda 17/3, Davis 24/9, Omenaka. Csere: Ahmad 10, Lukács N. 7, Csorvási, Takács Ma.

Fotók: hunbasket.hu