Sima vereséget szenvedtek a magyarok Ukrajnától a fehérvári hoki vb-n

Nem sikerült az osztrákok ellen látott színvonalon játszania a magyar válogatottnak az U-18-as divízió I-es világbajnokság második napján. A második harmadban Ukrajna már négygólos előnybe került, s bár a végén szorosabb lett a meccs, igazából nem volt esélye Eric Thurston csapatának. Pénteken pihennek a résztvevők, a világbajnokság a hétvégén folytatódik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.
Ukrajna - Magyarország 5-3.
2012.04.13. 08:31 |

Alig fél perc elteltével már vezettek is az ukránok, és a pocsék kezdést magyar részről nem követte feltámadás, sőt, még az első harmadban megduplázták előnyüket a vendégek. Ráadásul a második harmadot is villámgóllal kezdték... A folytatásban helyenként már a mieink is igazolták, hogy jogosan tartották előzetesen őket bármelyik ellenfélell szemben méltó ellenfélnek, de a góllövés nem ment. Zaharov ellenben duplázott (ekkor már a cserekapus Ágoston Olivér állt a magyar kapuban), 0-4 után pedig nem lehettek vérmes reményeink. De tisztességgel ment előre a csapat, a fehérvári közönség minden segítséget megadott a fiataloknak, és a második játékrész utolsó percében Vincze révén össze is jött a szépítés.
A záró játékrész elejét kellett volna megnyomni, hogy legyen még esély, de nem sikerült, sőt, inkább Ágostonnak kellett védenie. Amikor Komarcsev az ötödik ukrán gólt ütötte, úgy tűnt, minden eldőlt, és végül is tényleg: ugyan az 58. percre Arany és Ritó góljaival kettőre feljöttünk, ennél közelebb már nem kerültünk az ukránokhoz, akik így győzelemmel javítottak a kazahoktól elszenvedett hosszabbításos vereségük után. A magyar válogatott két nap után egy ponttal áll a világbajnokságon. Pénteken szünnap, szombaton a fehéroroszok ellen folytatjuk.