Sima győzelem az FTC otthonában

7-2-re győzött az Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a rájátszás utolsó mérkőzésén az FTC otthonában. A döntő március 8-án kezdődik Székesfehérváron.

2004.03.02. 10:40 |

A bajnokság 1-3. helyéért zajló rájátszás utolsó mérkőzésén az Alba Volán-FeVita a Ferencváros otthonában lépett jégre a budapesti Astra Zeneca csarnokban. A találkozónak semmilyen tétje nem volt, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a döntőt a két megyei együttes, a Volán és a Dunaújvárosi AC vívja.
Az első 10 perc gólínsége után a 11. percben Csibi szerzett vezetést Rusznyak átadása után. 2 perc múlva Svasznek kiállítása miatt került emberhátrányba a Volán, a létszámfölényt  Kaszala használta ki, és egyenlített. Az ellentámadásból Ocskay fél perc múlva ismét a vendégeknek szerzett vezetést. A 18. percben Ocskay lövése a kapuvasról még kijött, a kipattanót Fodor vágta a hazaiak hálójába.
A második harmad elején a játék késleltetése miatt kapott 2 perces büntetést a Volán. Az emberhátrány ellenére Kangyaltól kapott korong után Rusznyak növelte a fehérváriak előnyét. Egy perccel később bulit követően Ocskay átadása után Palkovics a kék vonal közeléből lőtte ki a jobb sarkot. A második harmad közepén Serdült Sándor révén szépített az FTC. A játékrész utolsó percében Csibi József góljával négy gólra nőtt a vendégek előnye.
Az utolsó harmad 12. percében Pat Cortina a székesfehérváriak vezetőedzője kapust cserélt, Bernei Gergely érkezett Budai Krisztián helyére. A végeredményt a 15. percben Tőkési állította be Majoross passza után.
Győzelmével a Volán 22 ponttal zárta a bajnokság ezen szakaszát, a DAC 13, míg az FTC 1 pontot szerzett. A négy győzelemig tartó bajnoki döntő március 8-án, hétfőn kezdődik Székesfehérváron.