Sikerrel zárult a Grundfos hároméves kutatás-fejlesztési projektje

A Grundfos Magyarország Gyártó Kft. sikertörténete újabb mérföldkőhöz érkezett: a cég három sikeres kutatás-fejlesztési feladatot hajtott végre, amelyet a Magyar Kormány által nyújtott jelentős támogatás tett lehetővé. A hároméves projektnek köszönhetően új munkahelyek jöttek létre a székesfehérvári termékfejlesztési központban.
2025.09.09. 16:18 |
Sikerrel zárult a Grundfos hároméves kutatás-fejlesztési projektje

Egész termékcsaládok hatékonyságát ugrászszerűen növelő megoldásokat dolgozott ki újabb magyarországi kutatás-fejlesztési (K+F) programjában a szivattyúgyártás globális piacvezetője, a dániai központú Grundfos. A társaság magyarországi szakemberei három évig dolgoztak új generációs hajtástechnológiák kifejlesztésén, valamint a megbízhatóságot és élettartamot növelő szivattyúszerkezeti újításokon. A Grundfos globális innovációs stratégiájához kapcsolódó projektek révén több tucat új, magas hozzáadott értékű munkahely jött létre a székesfehérvári termékfejlesztési központban.

A hároméves projekt záró eseményén kedden Székesfehérváron Udvar Csaba, a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. ügyvezetője köszöntötte a résztvevőket, majd egy rövid történeti visszatekintést adott a 80 évvel ezelőtt Dániában alapított cégről, amely jelenleg hatvan országot összefogó termelési hálózatban működik. Ennek a dániai után a legfontosabb bázisa Magyarország, ahol a csaknem háromezer munkatárs négy gyáregységet és egy pénzügyi, informatikai szolgáltató központot működtet Budapesten, Tatabányán és Székesfehérváron.

Karácsony Imre, a projekt vezetője összefoglalójából kiderült, a 2021 és 2024 között zajló kutatási és fejlesztési program kiemelt célja az volt, hogy új, innovatív és a piac igényeire szabott technikai megoldásokat hozzanak létre. A prémium hatékonyságú motorok jelentősen csökkentik a villamosenergia-felhasználást, a szivattyúk szerkezetének módosításai pedig az eltömődés és a meghibásodás kockázatát csökkentik. A fejlesztésbe bevont termékcsaládokhoz tartozó berendezések üzemeltetése így egyszerre gazdaságosabb és biztonságosabb.

„Az, hogy Székesfehérvár Közép-Európa és Magyarország iparának egyik meghatározó központja lehet, köszönhető azoknak a fontos stratégiai partnereknek, mint amilyen a Grundfos, hiszen ez a vállalat is mindig nagy figyelmet fordított arra, hogy a helyi közösséggel jó kapcsolatot ápoljon, együttműködésben dolgozzon.” – hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András fontosnak nevezte, hogy a cég értékei között fontos az emberi lépték, ez teszi igazán helyivé, ami megjelenik a KÉPES Program támogatásában, a dolgozók gyermekeinek szervezett nyári táborokban, vagy éppen a város közösségi terében létrehozott esőkertre is. Sok közösen teremtett értékre lehetünk büszkék – emelte ki. 

„Egy termelő vállalat jövőjét a folytonos megújulás, az új utak keresése jellemzi. A vállalat jövője szorosan összefügg Székesfehérvár gazdaságával is, így köszönet illeti a cég vezetését és az itt dolgozókat, amiért mindent megtettek, hogy siker koronázza a három éven át tartó kutatás-fejlesztési projektet.” Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője köszönetet mondott a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak és a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökségnek, hogy támogatták a projekt megvalósítását.

„Egy kiváló dán cég magyarországi sikereit ünnepelhetjük ma. Dánia egy jó példa lehet Magyarország számára, hogyan tud egy kis ország olyan céges birodalmat építeni a világban, mint például a Grundfos, amelynek 20 ezer munkavállalója van világszerte, és ebből háromezer magyar dolgozó járul hozzá a cég és hazánk sikeréhez.” – emelte ki beszédében Magyar Levente.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszterhelyettese hozzátette, a magyar gazdaság stabilitását igazolja ez a most záruló projekt, hiszen a világ egyik legfejlettebb gazdaságából érkező, világszintű technológiát képviselő cég úgy döntött, hogy kutatás-fejlesztéssel beruház a jövőbe, így Magyarország jövőjébe is.

A beruházás kapcsán elmondta, több tucat új, magas hozzáadott értékű munkahely jött létre a székesfehérvári termékfejlesztési központban, amely növeli a cég versenyképességét és a magasan kvalifikált, nagy tudással bíró szakemberek jelenléte ráirányítja a figyelmet Magyarországra. Hozzátette, a cég olyan stratégiai iparágban, a vízgazdálkodás területén dolgozik, amely egyre nagyobb jelnetőséggel bír a világban. Az, hogy e területen hatékony technológiák álljanak rendelkezésre, az emberiség egésze számára fontos – hangsúlyozta. 

Gazdaság

  1. Új igazgató a Mondeleznél

    A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.

    2026.01.29.
  2. Tudatos évtervezés

    A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.

    2026.01.29.
  3. Precíziós gazdálkodás szak indul

    Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.

    2026.01.19.
  4. Ingyenes födémszigetelés!

    Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.

    2026.01.09.