Sikeres évadnyitó - Matók Ádám jól szerepelt a Bükfürdő Rally-n

A Tobak Team Hungary 22 éves kétszeres amatőr bajnok pilótája, Matók Ádám a rutinos Szabó K. Tián navigálása mellett söpörte be a kategóriagyőzelmet, kiváló időeredményt elérve, már az első gyorsasági szakasztól vezetve. A Bükfürdő Rallyn Honda Civic Type R versenyautóval rajthoz álló fehérvári versenyző kategóriáján kívül is megdöbbentő eredményeket ért el, amely az egész rally társadalmat meglepte. Belső kamerás VIDEÓ a cikkben!
2012.05.14. 10:40 |
  A Tobak Team Hungary 22 éves kétszeres amatőr bajnok pilótája, Matók Ádám a rutinos Szabó K. Tián navigálása mellett söpörte be a kategóriagyőzelmet (8-as kat.), kiváló időeredményt elérve, már az első gyorsasági szakasztól vezetve. A Bükfürdő Rallyn Honda Civic Type R versenyautóval rajthoz álló fehérvári versenyző kategóriáján kívül is megdöbbentő eredményeket ért el, amely az egész rally társadalmat meglepte.
 A magyar elsőosztályú rallysport legfiatalabb versenyzőjének a vasárnapi napon már nem is kizárólag a saját kategória legyőzése, sokkal inkább a többi kétkerekes autó megszorongatása lett a cél. Ádámék hatalmas csatát vívtak Órai Balázsék Honda Civic R3-asával, melyből végül a Székesfehérvári tehetség került ki győztesen 03.09 mp különbséggel. A mezőny nagy része értetlenül állt Ádámék teljesítménye előtt, hiszen nem mindennapi, hogy egy szériaautó ilyen időredeménnyel végezzen az abszolút 19. helyen (1h20’02’01-as idővel) megelőzve nála sokkal erősebb versenyautókat, 3. helyen végezve a kétkerekesek abszolút versenyében. A páros mindezek mellett a Nemzetközi Murvakupában is a dobogó harmadik fokára állhatott.
 Szerettem volna úgy letenni a névjegyemet és bemutatkozni az első 1. osztályú versenyemen, hogy nem csak éppenhogy nyerünk, hanem egy masszív eredménnyt produkálunk, és nem csak a saját kategóriánk tekintetében. Ez úgy gondolom sikerült, így elégedett vagyok, nagyon örülök. Jól zártuk a hétvégét, a csapat is boldog, és Mecsekre hasonló célokkal készülünk - nyilatkozta Matók Ádám a verseny követően. A nagy rutinnal rendelkező Szabó K. Tián a verseny után elmonda, úgy érzi összeszedettek voltak és precízek. Kiemelte, hogy elégedett Ádámmal, hiszen bizonyította koncentrációkészségét, bármilyen nyomás alatt is vannak soha nincs szétesés, meg marad a kontroll.