-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
ÕsFehérvár Városkártya a helyi kereskedőkért
Hétfőn délután mintegy negyven belvárosi kereskedő gyűlt össze, hogy a tavaly karácsony előtt bevezetett Belváros Kártyához hasonlóan ÕsFehérvár Városkártya néven kedvezményeket nyújtó klubrendszert hívjanak életre. A rendszer lényege, hogy a kiskereskedők, vendéglátók és szolgáltatók egyedi kedvezményeket nyújtanak az ÕsFehérvár Városkártya tulajdonosai számára.
2009.04.06. 17:42 |
Hétfőn délután mintegy negyven belvárosi kereskedő gyűlt össze, hogy a tavaly karácsony előtt bevezetett Belváros Kártyához hasonlóan ÕsFehérvár Városkártya néven kedvezményeket nyújtó klubrendszert hívjanak életre. A rendszer lényege, hogy a kiskereskedők, vendéglátók és szolgáltatók egyedi kedvezményeket nyújtanak az ÕsFehérvár Városkártya tulajdonosai számára.

A kereskedői tájékoztatón Posch Ede és Posch Dániel projektgazdák mellett Várszegi András a Belvárosi Kereskedők Egyesületének elnöke, valamint Orosz István, a Városi Szolgáltatások Bizottságának elnöke is ott volt, aki elmondta, hogy a bizottság következő ülésén tűzi napirendre, hogy milyen formában tudja segíteni az önkormányzat a kártya bevezetését. Kiemelte, hogy „maximálisan” támogatja a helyi kis- és középvállalkozó kereskedők azon kezdeményezését, hogy egységes reklámtevékenységgel felvegyék a küzdelmet a „multikkal” a vásárlókért folytatott harcban.
A kereskedők minimális tagdíj ellenében a bevásárlóközpontok gyakorlatához hasonló, sőt, azokat sok szempontból felülmúlni képes, hatékony marketing lehetőséghez jutnak és versenyképes reklámmal csábíthatják vissza a vásárlókat a hagyományos, fehérvári kiskereskedelmi üzletekbe. Vendéglátók és szolgáltatók is szép számmal álltak a klubkártya rendszer mögé. Még meg sem kezdődött a szervezés és máris 60 üzlet jelezte csatlakozási szándékát – mondta Posh Dániel.
A szervezők nemcsak a mintegy ezer fehérvári kiskereskedő, vendéglátóhely és szolgáltató csatlakozására számítanak, hanem többek között a városi kulturális intézmények, múzeumok részvételére is. A kártyát a tervek szerint mintegy 10 ezren alanyi jogon kapják, köztük a városi pedagógusok és egészségügyi alkalmazottak is. Regisztrálni és további információkat szerezni a tervről az osfehervar.hu oldalon lehet.

A kereskedői tájékoztatón Posch Ede és Posch Dániel projektgazdák mellett Várszegi András a Belvárosi Kereskedők Egyesületének elnöke, valamint Orosz István, a Városi Szolgáltatások Bizottságának elnöke is ott volt, aki elmondta, hogy a bizottság következő ülésén tűzi napirendre, hogy milyen formában tudja segíteni az önkormányzat a kártya bevezetését. Kiemelte, hogy „maximálisan” támogatja a helyi kis- és középvállalkozó kereskedők azon kezdeményezését, hogy egységes reklámtevékenységgel felvegyék a küzdelmet a „multikkal” a vásárlókért folytatott harcban.
A kereskedők minimális tagdíj ellenében a bevásárlóközpontok gyakorlatához hasonló, sőt, azokat sok szempontból felülmúlni képes, hatékony marketing lehetőséghez jutnak és versenyképes reklámmal csábíthatják vissza a vásárlókat a hagyományos, fehérvári kiskereskedelmi üzletekbe. Vendéglátók és szolgáltatók is szép számmal álltak a klubkártya rendszer mögé. Még meg sem kezdődött a szervezés és máris 60 üzlet jelezte csatlakozási szándékát – mondta Posh Dániel.
A szervezők nemcsak a mintegy ezer fehérvári kiskereskedő, vendéglátóhely és szolgáltató csatlakozására számítanak, hanem többek között a városi kulturális intézmények, múzeumok részvételére is. A kártyát a tervek szerint mintegy 10 ezren alanyi jogon kapják, köztük a városi pedagógusok és egészségügyi alkalmazottak is. Regisztrálni és további információkat szerezni a tervről az osfehervar.hu oldalon lehet.