-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Selmecbánya delegációja látogatott Fehérvárra - közös cél a turizmus fejlesztése
Selmecbánya városának delegációja látogatott ma Székesfehérvárra. A Marián Lichner polgármester által vezetett delegáció arról beszélgetett Székesfehérvár polgármesterével, hogy milyen kapcsolatot lehet építeni a városok között és melyek lehetnek az együttműködési területek. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, első lépésként a turizmus fejlesztését tűzték ki célul, a két város tájékoztatja egymást nyári programjairól a Tourinform Irodán keresztül.
Marián Lichner polgármester elmondta, közös cél a turizmus fejlesztése, de az oktatás és a kultúra területén is számos együttműködési lehetőség kínálkozik. Ennek alapja lehet, hogy a két város múzeuma között is jó az együttműködés. Selmecbánya polgármestere elmondta: bár Fehérvár lakossága, gazdasága és kiterjedése jóval nagyobb Selmecbányáénál, a két várost összeköti a gazdag történelmi múlt.
Selmecbánya (ma Szlovákia, német neve Schemnitz) a műszaki haladás fellegvára volt. Olyan történelmi jelentőségű és nemzetközi hatású eseményeknek volt a színhelye, mint a világ első nemzetközi tudományos konferenciája, az első nemzetközi tudományos szakegyesület megalapítása, az első műszaki felsőoktatási tanintézet megalapítása. Innen vált ismertté számos műszaki újdonság, és itt tanultak műszaki nagyjaink közül jó néhányan. A XIV. században a magyarországi bányákból került ki az európai aranytermelés 80%-a, az ezüstnek pedig negyede, ez utóbbit elsősorban Selmecbánya biztosította. Ráadásul a korabeli pénzforgalom zöme ezüstpénzzel bonyolódott le, tehát a város jelentősége óriási volt.