-
50 éves a Bugát
Fontos jubileumi esemény helyszíne volt a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Technikum, szerdán délután ünnepelték az iskola fennállásának 50. évfordulóját. Az intézmény életében mérföldkőnek számító rendezvényen Székesfehérvár Önkormányzata és közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és köszöntötte az iskolát.
2025.12.17. -
Évezredes üzenet
Városunk büszkén viszi tovább a Szent István-i örökséget, ami nemcsak szellemiségében van jelen, hanem – a modern tudományos eszközöknek köszönhetően – immár kézzelfogható bizonyítékokkal rendelkezünk Székesfehérvár ezeréves erődítéséből. Az évzáró intézményvezetői találkozón igazi kincseket, az államalapítás korából származó fa- és földmintát adott át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a Szent István Király Múzeum főigazgatója.
2025.12.16. -
Tovább zöldül Fehérvár
Új korszak kezdődik Székesfehérvár távhőellátásában. Villanykazánok és egy hatalmas hőtároló segíti majd, hogy a város fűtése biztonságosabb és környezetkímélőbb legyen. A beruházást az E.ON valósítja meg, a fejlesztés több ezer fehérvári háztartást támogat majd.
2025.12.17. -
Adomány a kórháznak
Újabb támogatás érkezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházhoz. A Jeruzsálemi Szent János Szuverén Rend, Kórházas Lovagok Magyarországi Parancsnoksága és a Kórházas Lovagok Alapítvány rendezett jótékonysági koncertet, amelynek bevételét felajánlotta a Szent György Kórház Alapítványnak.
2025.12.17.
Scwäbisch Gmünd - Székesfehérvár - testvérvárosi kapcsolatból igazi barátság
A Székesfehérvár és Schwäbisch Gmünd közötti partnervárosi kapcsolattal egy időben, 1991-ben jött létre a Székesfehérvár – Schwäbisch Baráti Kör Egyesület. A civil szervezetben lelkes magyar és német tagok munkálkodnak, akik az elmúlt 19 évben számos emberi kapcsolattal gazdagították a két város közötti kapcsolatot. Kedden délelőtt a Városházán fogadták a német testvérváros delegációját.
2010.06.01. 11:48 |
A Székesfehérvár és Schwäbisch Gmünd közötti partnervárosi kapcsolattal egy időben, 1991-ben jött létre a Székesfehérvár – Schwäbisch Baráti Kör Egyesület. A civil szervezetben lelkes magyar és német tagok munkálkodnak, akik az elmúlt 19 évben számos emberi kapcsolattal gazdagították a két város közötti kapcsolatot. Kedden délelőtt a Városházán fogadták a német testvérváros delegációját.
A Székesfehérvár és Schwäbisch Gmünd közötti kapcsolatfelvétel közel két évtizede városi szinten történt, mára azonban már baráti szálak kötik össze a magyar és a német embereket. Ez derült ki a kedd délelőtti Városházi beszélgetésből, ahol 19 Schwäbisch Gmünd-i vendég és magyar kísérőik vettek részt. A csoportot Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere fogadta. A Schwäbisch Baráti Kör Egyesület nagy lendülettel és lelkesedéssel kezdete meg a munkáját Petrovszki Pál, majd Láng Hugó akkori alpolgármester vezetésével. Jelenleg Igariné Komlósi Erzsébet látja el az elnöki feladatokat, aki 2010 tavaszán Halmai Tamásnétól (a Gyöngyvirág Óvoda vezetője) vette át a stafétát.
A német testvérvárosi egyesület elnöke 2000 óta Székesfehérvár tiszteletbeli polgára, Prof. Dr. Reinhard Kuhnert, aki minden közös programnak elmaradhatatlan kísérője és a magyar nyelv lelkes tanulója. Ma a Városházán nagyrészt magyar nyelven köszöntötte a résztvevőket és adta nyilatkozatait az újságíróknak. Az egyesület titkára Gabi Feigl - aki 2004 óta Székesfehérvár tiszteletbeli polgára – férje váratlan halála miatt sajnos ezúttal nem tudott a csoporttal tartani. Gerhard Feigl a magyar kultúra nagykövete volt és a Baráti Kör közös pillanatainak megörökítője, lelkes amatőr fényképész. Temetésén Székesfehérvár városa és a helyi baráti kör is képviseltette magát.
A Baráti Kör számos tiszteletbeli polgárt adott városunknak, így Andreas Schmidt-et is, akinek özvegyét, Traute asszony is a most városunkba látogató csoport tagja. A Baráti Kör éves váltásban fogadja a német testvérvárosból érkező vendégeket, barátokat és szervez számukra programokat. Ezt a szíves vendéglátást a német baráti kör is viszonozza. Az elmúlt 19 év közös emlékei, a látogatások és közös programok révén életre szóló barátságok köttettek. A gmündi baráti kör tagjaira bármikor számíthat Székesfehérvár. Kulturális, sport, vagy bármely közös testvérvárosi esemény kapcsán nem egyszer voltak a fehérváriak segítségére. Hasonló értékeket képvisel a fehérvári egyesület, amelynek tagjai küldetésüknek érzik a testvérvárosi kapcsolat ápolását (mint vendéglátók, tolmácsok.)
Legutóbb múlt héten, a Kortárs Művészeti Fesztivál keretében léptek fel Schwäbisch Gmünd-i fúvósok a Fesztivál Beach-en. Tavaly pedig négy fehérvári képzőművész mutatkozhatott be a német város lakosságának. A csoport mostani látogatása múlt péntek óta tart. A Székesfehérvárral való ismerkedés mellett a környékbeli látványosságokat is végiglátogatják a német vendégek, végül Budapesten töltenek majd el néhány napot a hazautazás előtt.

