Sakk - a Fehérvár SE legyőzte a budapesti Vízügy SC csapatát

A Sakk Nemzeti Csapatbajnokság NB II-es Breyer csoportjának ötödik fordulójában a Fehérvár SE a budapesti Vízügyi SC csapatát fogadta, és az egyenlő erők küzdelméből sikerült győztesen kikerülnie. Fehérvár SE – Vízügyi SC: 6,5 – 5,5. Győzött: Szabó Kristóf, Kadlicskó József, Fellegi Zoltán és Vicze Kata, míg döntetlent ért el: Csire Bence, Albrecht Gábor, Papagorasz Takisz, Pais Nimród és Fellegi Tibor.
2017.12.04. 15:01 |

1. Fehérvár AV 19: Három gólos vezetés után egy gólos vereség

Kevesebb mint nyolc perc alatt lenullázta a Fehérvár AV 19 a Bolzanot, azonban a dél-tiroliak visszaküzdötték magukat és fél perccel a vége előtt a győzelmet is megszerezték. A régi-új edző Hannu Jarvenpaa harmadik mérkőzésén már nem sikerült a győzelem, pedig úgy indult. Fehérvár AV 19 - Bolzano 4-5 (3-2) (0-1) (1-2) Gól: Manavian, LoVecchio, Hári, Luttinen ill. Halmo, Egger, Miceli (2), Sointu.

2017.12.16.
  2. Rosszul dobva nyert a sereghajtó ellen az Alba Fehérvár

Az utolsó helyezett Jászberény ellen abszolút favoritként lépett pályára az Alba Fehérvár a kosárlabda-bajnokságban. A meccs elején ugyan döcögött kicsit a szekér, de a jó védekezés megalapozta a jobb támadásokat is, és szünetben már több mint húsz pont volt az Alba előnye. A második félidő viszont gyengére sikerült, rosszul dobtak a hazaiak, így végül úgy nyertek, hogy hetven pontig sem jutottak el. Így ismeglett a zsinórban hatodik bajnoki siker.

2017.12.16.
  3. Mátó Sára lett 2017-ben év ifjúsági atlétanője Magyarországon

A Magyar Atlétikai Szövetség hagyományos és végi gáláján jutalmazta az év legkiemelkedőbb atlétáit. Az ARAK legjobbjai közül hárman is elismerésre kerültek. Takács Boglárka és edzője, Varga Tamás. Pásztor Bence és edzője Lévai Dóra. Az "Év ifjúsági atlétanője" címet pedig Mátó Sára nyerte.