-
Belvárosi adventi programok
Különleges dalokat és meséket hallhatunk esténként az élő adventi naptár egy-egy megnyíló ablakából, délelőttönként pedig a gyermekek varázsolják meghitté a várakozást az Adventi színpadon látható műsorokkal, de fellép a Balett Színház és a Hungarikum zenekar is!
2025.12.16. -
Hagyomány, érték, minőség
Ismét meghirdette pályázatát a Fejér Termék cím elnyerésére a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A minősítés célja, hogy felhívják a figyelmet a vármegyében előállított élelmiszerekre és kézműves termékekre, továbbá hangsúlyozni a három alappillért, a hagyományt, az értéket és a minőséget. A vállalkozó kedvű termelők és termékelőállítók 2026. február 28-ig pályázhatnak.
2025.12.16. -
CSÁO Karácsony
Átadták azokat az adományokat, amelyeket a Hétvezér Általános Iskolában és a Széna Téri Általános Iskolában gyűjtöttek a székesfehérvári Családok Átmeneti Otthona (CSÁO) számára. Az adományátadáshoz csatlakozott a Székesfehérvári Szegényeket Támogató Alapítványon keresztül a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Deák Technikuma is.
2025.12.15. -
Szertelen Ifjúság
A Szertelen Ifjúság elnevezésű drogprevenciós program második, őszi ütemében 12 önkormányzati, alapítványi és egyházi fenntartású iskola 1039 diákja kapott naprakész ismereteket a drogfüggőséggel, s annak súlyos következményeivel kapcsolatban.
2025.12.15.
Rocklegenda a FEZEN-en - húsz év után lépett fel újra Magyarországon Alice Cooper
A csütörtöki nap legnagyobb sztárja, Alice Cooper 20 éves szünet után lépett fel újra Magyarországon. A rock emblematikus alakja már körülbelül 60 millió lemezt adott el. Több mint 40 éves pályafutása alatt számtalan, szintén híressé lett előadóra volt hatással, mint a Kiss, Marilyn Manson vagy Ozzy Osbourne és olyan művészekkel volt baráti kapcsolata, mint Salvador Dali, vagy Andy Warhol.
A jövőre 70 éves rocker jelenleg is folyamatosan turnézik és készít új lemezeket. FEZEN-es koncertje bizonyította, hogy Alice Cooper élő fellépései még mindig a legnagyobb attrakciók közé tartoznak. Koncertje látványban gazdag show-t hozott el Fehérvárra.
A Harman színpadon az Ocho Macho és a Punnany Massif lépett fel, majd az estét a House of Pain zárta. Az ír-amerikai hardcore rapegyüttes 25 éve alakult és a '90-es évek közepén három albumot adtak ki, még mielőtt Everlast, a frontember úgy döntött, hogy újból belevág szólókarrierjébe. 2010-ben újra egyesültek, 2017-ben pedig megalapításuk 25. évfordulóját ünneplik koncertjeikkel. A csapatot legtöbben a Jump Around című szám révén ismerik.