-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Rendvédelemért Emlékérmet vehetett át Cser-Palkovics András a Rendvédelmi Kar ünnepségén
A Magyar Rendvédelmi Kar tíz esztendővel ezelőtt, 2013. november 8-án tartott közgyűlésén döntött arról, hogy megalapítja a Rendvédelemért Emlékérmet. Ennek célja, hogy elismerjék a magyar rendvédelem területén a rendvédelem személyi állománya szociális, szolgálati, munka- és életkörülményeinek javítása érdekében kifejtett, valamint a rendvédelem személyi állománya körében végzett közösségfejlesztő munkát.
A díjat olyan civil személyek vagy szervezetek is megkaphatják, akik huzamosabb ideig végzett, átlagon felüli munkájukkal támogatták a rendvédelmet.
Ezt az elismerést azok vehetik át, akik sokat tesznek a közösségükért, különféle programok szervezésével segítik, építik és összekovácsolják azt, fokozottan odafigyelnek a környezetükben dolgozók problémáira, és szükség esetén igyekeznek megteremteni a segítségnyújtás lehetőségét, vagy az átlagosnál aktívabban képviselik munkatársaik érdekeit.
A díjra a rendvédelem területéről, illetve a fenti célokat támogató civil szervezetekből is lehetett javaslatot tenni. Idén november 24-én került sor a Belügyminisztériumban a díjátadó ünnepségre, amelyen a Magyar Rendvédelmi Kar hat tagozatának javaslata alapján 88-an kaptak kitüntetést, köztük négy külsős is: dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője, dr. Szlávik János infektológus főorvos és a Nemzedékek Biztonságáért Közhasznú Alapítvány.
Székesfehérvár polgármesterét a Büntetésvégrehajtási Tagozat terjesztette fel az elismerésre, amelyet a Magyar Rendvédelmi Kar és a kötelékébe tartozó kollégák munkájának támogatásáért vehetett át dr. Cser-Palkovics András.