Rendőrökkel erőszakoskodott az ittas ámokfutó

Hivatalos személy elleni erőszak miatt indított büntetőeljárást egy 43 éves székesfehérvári férfivel szemben a Fejér Megyei Főügyészség Nyomozó Hivatala. A férfi szombaton hajnalban két rendőrjárőrrel szemben erőszakoskodott..

2003.11.24. 16:10 |

01.00 órakor lettek figyelmesek a szolgálatot teljesítő rendőrjárőrök a Balatoni úton egy balesetveszélyesen közlekedő Opel személygépkocsira. Több ízben próbálták megállítani a kollégák a feltehetően ittas személyt, aki azonban a megkülönböztető fény- és hangjelzés ellenére tovább közlekedett. A Meggyesi utcában az autó aztán félrehúzódott és megállt, akkor vele szemben a rendőrök intézkedésbe kezdtek, azonban az Opel elindult és a rendőrt – aki a kezénél fogva próbálta meg visszatartani a gépkocsivezetőt - elsodorta. A járőrök utána indultak és a Vízaknai utcában sikerült megállítaniuk. Ekkor a megsérült rendőr járőrtársa, lépett a vezetőhöz, aki ismét elindult és a rendőrt fellökte. A sofőr végül egy fának hajtott, de ezt követően is ellenállt a rendőri intézkedésnek, ezért testi kényszer alkalmazásával fogták el a rendőrök. A férfit az ügyelet orvos a vérvétel során a klinikai tünetek alapján közepesen ittasnak minősítette. A két rendőr és az ittas ámokfutó is 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

Kék hírek

  1. Őrizetben az adathalász csalópár

    Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.

    2026.06.12.
  2. Kizuhant az ötödikről

    A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.

    2026.06.08.
  3. A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében

    A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.

    2026.06.01.
  4. Leomlott egy bontás alatt álló négyemeletes épület - folyik a műszaki mentés

    Leomlott egy bontás alatt álló négyemeletes épület, Székesfehérváron a Takarodó úton. Egy ember a romok alatt rekedt, a székesfehérvári hivatásos tűzoltók érkeztek a baleset helyszínére, ahova több speciális és kutyás kereső-mentőegység is elindult. A műszaki mentést egy erőgép segíti az épület romjainak eltávolításában - közölte a a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.

    2026.06.01.