-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Rendőröket tüntettek ki a Magyar Köztársaság Nemzeti Ünnepe alkalmából
Az Igazságügyi és Rendészeti Miniszter a Magyar Köztársaság Nemzeti Ünnepe alkalmából, szakterületén végzett kiemelkedő munkája elismeréséül rendőrségi tanácsosi címet adományozott Bárándiné Kertész Rita r.alezredes asszonynak, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztály, osztályvezető helyettesének. Az alezredes asszony a főkapitányság központi ünnepségén vette át a kitüntető címet, ahol további elismerések kerültek átadásra. Fejér megye rendőrfőkapitánya kiemelkedő munkája elismeréseként három törzszászlóst léptetett elő rendőr főtörzszászlóssá. Képek az orfk.hu oldalon!
Az Igazságügyi és Rendészeti Miniszter a Magyar Köztársaság Nemzeti Ünnepe alkalmából, szakterületén végzett kiemelkedő munkája elismeréséül rendőrségi tanácsosi címet adományozott Bárándiné Kertész Rita r.alezredes asszonynak, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztály, osztályvezető helyettesének. Az alezredes asszony a főkapitányság központi ünnepségén vette át a kitüntető címet, ahol további elismerések kerültek átadásra. Képek az orfk.hu oldalon!
Az Országos Rendőr-főkapitányság Vezetője kiemelkedő szakmai munkája elismeréséül soron kívül előléptette rendőr alezredessé Gángó Judit őrnagy asszonyt a főkapitányság hivatala főreferensét és Horváth János őrnagy urat, a főkapitányság Műszaki és Üzemeltetési Osztály megbízott osztályvezetőjét.
Rendőr őrnagy lett dr.Szelle László százados a főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztály kiemelt főnyomozója, Kreizinger Istvánné az Igazgatásrendészeti Osztály kiemelt főelőadója, Bíró Béla a Székesfehérvári Rendőrkapitányság, Nyomozó Alosztály csoportvezetője és Csonthó Judit a Móri Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztály osztályvezetője.
Az ünnepségen felolvasott parancs szerint további két főhadnagyból lett százados, egy hadnagy pedig főhadnaggyá lépett elő.
Fejér megye rendőrfőkapitánya kiemelkedő munkája elismeréseként három törzszászlóst léptetett elő rendőr főtörzszászlóssá. Két zászlósból lett főtörzszászlós március elsejei hatállyal és négy főtörzsőrmester visel zászlós váll lapot ezentúl. Három törzsőrmestert léptettet elő a megye rendőrfőkapitánya főtörzsőrmesterré és négy őrmester kapott törzsőrmesteri rendfokozatot.