-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Rendkívüli közgyűlést tartott a város képviselőtestülete
Rendkívüli ülést tartott augusztus 19-én Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése. A legfontosabb napirendi pontok között a Fiskális Úti Orvosi rendelő felújításához szükséges pályázati önrész biztosítása és a helyi választási bizottság tagjainak megválasztása is szerepelt. A képviselők döntöttek arról is, hogy november 1-től megszűnik a Polgármesteri Hivatalban a turisztikai tevékenység ellátása.
2010.08.19. 10:44 |
Rendkívüli ülést tartott augusztus 19-én Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése. A legfontosabb napirendi pontok között a Fiskális Úti Orvosi rendelő felújításához szükséges pályázati önrész biztosítása és a helyi választási bizottság tagjainak megválasztása is szerepelt. A képviselők döntöttek arról is, hogy november 1-től megszűnik a Polgármesteri Hivatalban a turisztikai tevékenység ellátása.

A közgyűlés elején a fehérvári csillagászat atyjára, Hajmási Józsefre emlékeztek a képviselők, akinek búcsúztatását augusztus 19-én 15 órakor tartják a Ciszterci templomban. Ezt követően a székesfehérvári junior öttusa vb két hazai aranyérmesét, Kovács Saroltát és Demeter Bencét köszöntötték. A város nevében Viniczai Tibor polgármesteri feladatok ellátásával megbízott alpolgármester, valamint Horváth Miklós Csaba és dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető gratuláltak a fiatal fehérvári öttusázóknak, akik mindketten az Alba Volán SC kiválóságai.

A napirendi pontok tárgyalása előtt a helyi választási bizottság tagjainak megválasztására került sor. Dr. Boros László, Dr. Pallos István és Montskó Lajos mellett póttagként Eszéki Ágnes és Kertész Nándor lesz tagja a testületnek. A nyílt napirendi pontok között a testület tárgyalt a Vörösmarty Színház részére biztosítandó bérlőkijelölési jogról is, a napirend kapcsán Kovács Péter képviselő színészház létrehozását szorgalmazta.
Egyhangúlag fogadta el a javaslatot a közgyűlés a Fiskális utcai orvosi rendelő bővítése, korszerűsítése című pályázathoz szükséges önerő biztosításáról. Östör Annamária képviselő elmondta, hogy kiemelt fontosságú ez a beruházás az Öreghegyen élők számára.
Szándéknyilatkozatot fogadott el a közgyűlés arról, hogy a 2012. és 2013. évi UEFA U-17 / U-19-es EB döntő egyik helyszíne lehet Székesfehérvár. Horváth Miklós Csaba sportbizottsági elnök elmondta, hogy a tervek szerint, amennyiben Magyarország megnyeri a rendezést, három fordulót bonyolítanának le a Sóstói Stadionban.
A „Székesfehérvár az árvízkárosultakért” adományszámlához kapcsolódó intézkedésekről is határoztak a képviselők, a város vendégül látja a felsőzsolcai gyerekeket, a Turisztikai Kft. pedig 265 ezer forinot kap egy egyhetes program megszervezésére.
Elfogadta a testület a Tourinform Iroda átadását: november 1-től megszűnik a Polgármesteri Hivatalban a turisztikai tevékenység ellátása. Az iroda hatáskörét a a Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft.veszi át.
A közgyűlés a Fűtőerőmű II. ütemének fejlesztésére vonatkozó projekttel kapcsolatos intézkedésekre is javaslatot tett: újra megkezdi munkáját a fejlesztést koordináló munkacsoport, amelynek tagjai dr. Csapó Csilla alpolgármester, Knizse Gyula, Rockenbauer Lajos, Horváth Miklós Csaba és Égi Tamás lesznek. A munkcsoport vezetője dr. Merényi Zoltán aljegyző lesz.