-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Rendeződhet az Ikarus Sportpálya sorsa
Pénteken reggel sajtótájékoztatón számolt be a város polgármestere a csütörtöki közgyűlés zárt ülésének történéseiről. Kiemelte, hogy az Ikarus Sportpálya helyén valószínűleg kereskedelmi egység épül. Az új tulajdonos ingyen épít egy sportpályát 20 millió forintért és a területet is térítésmentesen adja oda a városnak, illetve a vasúti átjáró közlekedési nehézségeit is megoldja. Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy a városnak csak a szabályozási tervvel van lehetősége befolyásolni a terület sorsát, de a tárgyalások menete azt mutatja, hogy megszűnik az Ikarus Sportpálya környékén a rendezetlenség.
Pénteken reggel sajtótájékoztatón számolt be a város polgármestere a csütörtöki közgyűlés zárt ülésének történéseiről. Kiemelte, hogy az Ikarus Sportpálya helyén valószínűleg kereskedelmi egység épül. Az új tulajdonos ingyen épít egy sportpályát 20 millió forintért és a területet is térítésmentesen adja oda a városnak, illetve a vasúti átjáró közlekedési nehézségeit is megoldja. Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy a városnak csak a szabályozási tervvel van lehetősége befolyásolni a terület sorsát, de a tárgyalások menete azt mutatja, hogy megszűnik az Ikarus Sportpálya környékén a rendezetlenség.
Zárt ülésen tárgyaltak a városatyák az otthonteremtő programról: a képviselők nem döntöttek a terület eladásáról, hanem új pályázatot írnak ki ennek megvételére. Döntés született azonban az egycsatornás gyűjtőkémények felújításáról: 7 épületben 16 millió forint értékben végeznek munkálatokat. Ugyancsak zárt ülésen volt szó egy olyan holding létrehozásáról, ami egységes irányítás alá vonná a város gazdasági társaságait. Ezzel jelentős pénzeket takaríthatna meg a város hosszútávon. Fél év alatt jöhet létre a holding, aminek része lesz várhatóan a Széphő Rt., a Fehérvár Televízió Kft, a Sóstói Stadion Kft, a Depónia Kft, az Informatikai Kft, és a Logistar Kft. A Városgondnokság feladataival is a holding foglalkozna, így a Városgondnokság megszűnik a jövőben -hangzott el a péntek délelőtti polgármesteri sajtótájékoztatón.