Rendben lezajlott a kánikulában a matematika érettségi

 Szombat délelőtt 10 órakor megkezdődtek és mindenhol rendben lezajlottak a megismételt középszinű matematika és az idegen nyelvű írásbeli érettségik. A tételek reggel 6 órára érkeztek a megyei közigazgatási hivatalokba. Országosan 1050 iskolában 43290 diák írja újra a matematika középszintű írásbeli érettségit, 40972 tanuló a középiskolai eredményének beszámítását kérte. A vizsgákat új írásbeli vizsgatételekkel bonyolították le.

2005.05.29. 20:12 |

 Szombat délelőtt 10 órakor megkezdődtek és mindenhol rendben lezajlottak a megismételt középszinű matematika és az idegen nyelvű írásbeli érettségik. A tételek reggel 6 órára érkeztek a megyei közigazgatási hivatalokba. 

 Délelőtt 10 órakor mindenhol rendben megkezdődtek és lezajlottak a középszintű matematika magyar valamint idegen nyelvű írásbeli érettségik. Országosan 1050 iskolában 43290 diák írja újra a matematika középszintű írásbeli érettségit, 40972 tanuló a középiskolai eredményének beszámítását kérte. A vizsgákat új írásbeli vizsgatételekkel bonyolították le. 

 Az Oktatási Minisztérium tájékoztatása szerint reggel 6 órára a középszintű matematika magyar valamint idegen nyelvű írásbeli érettségi tétele megérkezett a megyei közigazgatási hivatalokba. A fővárosi és vidéki iskolaigazgatók reggel 8 óráig valamennyien megkapták az új érettségi tételsort. 

 A magyar nyelvű, az angol, német, francia, szerb, román, horvát nyelvű középszintű matematika írásbeli érettségi vizsgák 10 órakor kezdődtek, az eredeti vizsgahelyszíneken.

Magyarország

  1. Nemzeti összetartozás napja

    Az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította június 4-ét, a trianoni békeszerződés aláírásának napját a nemzeti összetartozás napjává. A trianoni békeszerződés kimondta, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlott, ennek következményeként Magyarország területe 283 ezer négyzetkilométerről 93 ezerre, lakossága 18,2 millióról 7,6 millióra csökkent. A magyar állam elvesztette területének mintegy kétharmadát, iparának 38, nemzeti jövedelmének 67 százalékát.

    2026.06.04.
  2. Újabb forgalomkorlátozás M7-esen

    A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) tájékoztatása szerint ezen a hétvégén (május 16. és 17.) befejeződik az M7 feletti régi, velencei híd bontása, azonban a korábban jelzett munkálatok ütemezése és az azokkal járó korlátozások megváltoztak.

    2026.05.15.
  3. Megalakult az új Országgyűlés - letette a miniszterelnöki esküt Magyar Péter

    Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton. A 199 fős Országgyűlésben a Tisza Pártnak 141, a Fidesznek 44, a KDNP-nek nyolc, a Mi Hazánknak hat képviselője van. A képviselők a történelmi zászlók előtt tettek esküt.

    2026.05.09.
  4. Hétvégi forgalomkorlátozás az M7-esen Velencénél - bontják a régi gyalogos hidat

    Szerda reggel birtokba vehették a közlekedők az új Velencei gyalogos- és kerékpáros hidat. Az új híd megnyitása után megkezdődik a régi híd elbontása. A bontási munkák ütemezetten, a 2026. május 9–10. és a május 16–17. közötti hétvégéken, szombatról vasárnapra virradó ÉJSZAKAI IDŐSZAKBAN zajlanak - adta hírül az MKIF Zrt.

    2026.05.08.