-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Remek fehérvári eredmények a Shinkyokushin Diákolimpia országos döntőjén
Április 2-án a Veszprém Arénában a kézilabda helyét egy napra a kyokushin karate foglalta el. Itt rendezte ugyanis a Shinkyokushin Szervezet az idei Diákolimpia országos döntőjét. Ez az esemény a hazai utánpótlás korú versenyzők legrangosabb és legnépesebb seregszemléje. Ez alkalommal is közel 600 fiatal mérte össze tudását formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban.
2016.04.04. 09:16 |
Április 2-án a Veszprém Arénában a kézilabda helyét egy napra a kyokushin karate foglalta el. Itt rendezte ugyanis a Shinkyokushin Szervezet az idei Diákolimpia országos döntőjét. Ez az esemény a hazai utánpótlás korú versenyzők legrangosabb és legnépesebb seregszemléje. Ez alkalommal is közel 600 fiatal mérte össze tudását formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban.
Mint arról már írtunk, a gyermek és ifjúsági lány full kontakt küzdelmek döntői néhány héttel ezelőtt lezajlottak Szentesen. Most a nagy létszámú induló közül a gyermekek testvédős, míg az ifi fiúk és a juniorok full kontakt szabályrendszerben mérkőztek meg egymással a bajnoki címekért.
A Fehérvár Karate Akadémia sensei Mátó Katalin személyében egy bíróval és a sensei Bőke Béla vezetésével működő Lendvai József, Kreitl Péter, Kajdi István összetételű edzői team által irányított 15 versenyzőjével képviselte magát a jeles eseményen. Mivel a versenyen az indulás jogát a területi selejtezőkön kellett kivívni, így maga a részvétel is remek eredménynek számított. Tovább nehezítette versenyzőink dolgát, hogy súlycsoportonként általában minimum tizenhatos tábláról kellett a dobogóig elverekedniük magukat, de a gyermekek között a húszas-harmincas létszám sem volt ritka. A kor- és súlycsoportváltások is okoztak némi nehézséget. Ezek hiába kalkulálhatók előre, de mégsem mindig sikerül zökkenőmentesen a magasabb szintre lépés.
A gyermek korcsoportokban az országos mezőnyben újoncnak számító Kovács Máté és Kántor Viktória nyújtott kimagasló teljesítményt. Mindketten remek küzdelmeket vívtak kitűnő ellenfeleikkel és csak néhány ponton múlott, hogy nem a bronzéremnél fényesebb medált akasztottak a nap végén a nyakukba.
Bronzérem jutott a junior női 65kg-osok mezőnyében Kreitl Viktóriának is. Viki ezzel a szép eredménnyel és látványos küzdelmekkel búcsúzott a junior mezőnytől, mivel ősztől már a felnőttek közt folytatja töretlen lendülettel a harcot.

Az ifjúsági 75 kg-ban Fekete Gergelynek kijutott a jóból! A selejtező csoportot megnyerve első helyen, komoly győzelmi esélyekkel készülhetett a döntőre. Aztán egy hirtelen betegség megszabadította néhány kilótól és így 64 kg-os testsúllyal volt kénytelen felvenni a harcot a jobbára 75 kg körüli ellenfelekkel. Ez meg is látszott a küzdelmein, de sikerült neki a hiányzó erőt ügyességgel pótolni. Az ifjúsági mezőnyben újonc létére, „öreg rókákat” megszégyenítő higgadtsággal kiosztott tökéletes fejrúgásokkal küldte rendre öltözőbe ellenfeleit. Csak a döntőben tudta útját állni óriási küzdelem árán kitűnő ellenfele és így a dobogó második fokára állhatott.
Kreitl Kittinek ezen a napon azonban senki és semmi nem tudta útját állni. Négy küzdelmet nyert meg zsinórban és csak a csapattársával szemben vívott mérkőzés eldöntését bízta a bírókra. Az sem zavarta, hogy a Shinkyokushin Szervezet junior Európa Bajnoka, a magyar mezőny egyik legjobb versenyzője is az ellenfelei között volt. Villámgyors, remekbe szabott fejrúgásokkal és egy elsöprő erejű test KO.-val követelte ki helyét junior női 55kg-ban a dobogó tetején.
Pontszerző helyen végzett még Dezső Kata, aki a junior női 55kg-ban 4. és Kovács Kitti, aki az ifjúsági női 60 kg-ban 5. helyezést ért el.