-
Fehérvári produkció a Nagycirkuszban
Szép Anita és Max, a székesfehérvári Flyfitness színeiben, kutyatánc produkciójával 2026. április 8-án, 17 órakor lesz látható a Fővárosi Nagycirkusz Ringlispíl című előadásban. Anita és Max között különleges kapcsolat van, Max nemcsak a legjobb barátja, hanem a munkatársa is.
2026.03.22. -
Drónverseny döntő
A Köfém Sportcsarnokban rendezték meg szombaton délelőtt az ország első középiskolai drónversenyének döntőjét. A Howmet-Köfém Kft. Keréktermékgyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által életre hívott vetélkedőt a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Vörösmarty Mihály Technikum csapata, a VM GoDrón nyerte.
2026.03.21. -
Megnyílt a Mookka Play Café
Hatalmas gyerekzsivajjal és a plafon felé utat törő lufikkal nyílt meg pénteken a Zrínyi utcában a Mookka Play Café, ahol a kisgyermekes anyukák, apukák mellett a gyermekek is biztosan jól érzik majd magukat.
2026.03.20. -
Tavaszköszöntő ajándékkoncert a sportcsarnokban
Szendy Szilvi és Peller Károly műsorával várják a nyugdíjasokat március 25-én az Alba Regia Sportcsarnokban. A Szépkorúak Tavaszköszöntőjére ingyenes a belépés, szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.03.20.
Régi brazil életképek és dobozképek kiállítása látható két székesfehérvári könyvtárban
Október 14-től november 6-ig a VMK Gyermekrészlegén látható a Menedékem, Brazília című kiállítás, amelyen többségében a zsidó származású, osztrák fotóművész, Kurt Klagsbrunn monumentális képei láthatóak.
Klagsbrunn nemzedékének egyik legzseniálisabb alkotója volt, a második világháború idején emigrált Bécsből Brazíliába. A dél-amerikai ország nemcsak átmeneti menedéke, de új hazája is lett, az itt élő emberek, a kultúra, a táj teljesen lenyűgözték őt. A székesfehérvári kiállításon az 1940 és 1960 között készült fotóit mutatják be, emellett láthatóak Lucas Lenci fotóművész képei is.
A VMK Széna téri Tagkönyvtárában Németh Mariann Mary dobozképeiből nyílt kiállítás a hónap elején. A Vörösmarty Színházban rendezőasszisztensként dolgozó és a fehérváriak által kézműves termékeiről is ismert, sokoldalú alkotó munkáit október 31-ig nézhetik meg az érdeklődők. A belépés mindkét kiállításra ingyenes, szeretettel várnak mindenkit a könyvtárak nyitvatartási idejében!