Rangadót nyert az Albacomp

65-61 arányban győzött az Albaconmp férfi kosárlabdacsapata a Kaposvár ellen hazai pályán ma este. Walker 18, Góbi 16 pontot szerzett.

2004.02.18. 21:15 |

65-61 arányban győzött az Albaconmp férfi kosárlabdacsapata a Kaposvár ellen hazai pályán ma este. Walker 18, Góbi 16 pontot szerzett.

A Debrecen elleni vereség után ma este a Kaposvár együttesét fogadta a z Albacomp az NB1. 19. fordulójában. A székesfehérvári együttes ősszel 89-75 arányban győzött Kaposváron, a somogyi csapat azonban igencsak megerősödött, hiszen két amerikai James és Sanders érkezett Zorán Kmézic együtteséhez.
A mérkőzés első pontjait Walker szerezte az első perc végén. Filipovics pontjainak köszönhetően a 3. perc elején 6-2-re már a Kaposvár vezetett. A negyed közepére minimálisra csökkent a vendégek előnye (10-11). Aztán jött Lapov, akinek triplájával és büntetőivel átvette a vezetést az albacomp. Az első negyed 20-16-os fehérvári vezetéssel zárult.
A második negyed elején tovább növelte az előnyét az Albacomp (24-16). A 4. percre feljött a Kaposvár, sőt Dénes ki is egyenlített. A 7. percben Spivey első triplájával 29-26 volt az állás. A negyed utolsó perceiben felváltva estek a pontok, így az Albacomp az első félidőt két pontos előnnyel zárta (38-36).
Jobban kezdte a harmadik negyedet az Albacomp, így 42-36-ra módosult az eredmény a 3. percben. A harmadik játékrészben többször is elhúzott az Albacomp 6 ponttal, ám a Kaposvár mindig feljött 2 pontra, így történt a negyed végén is (53-51).
Ivkovics duplájával kezdődött a negyed, amivel kiegyenlített a Kaposvár. A játékrész közepére maradt az egál (57-57). 2 perccel a vége előtt csekély, 2 pontos előnyük volt a fehérváriaknak (61-59). 11 mp-cel a mérkőzés vége előtt 61-61-s állásnál Walker dobhatott büntetőket. Tory mindkettőt bedobta, a kaposvári támadás során Simon triplakisérletét a fehérváriak blokkolták, sőt Lapov ellen szabálytalankodta. A végére így még két büntető maradt, az Albacomp pedig 4 ponttal, 65-61 arányban győzött, így őrzi hazai veretlenségét és vezető helyét a bajnokságban.
a székesfehérvári együttes legközelebb szombaton a Pécs együttesét fogadja.