Rangadót nyert a Fehérép-Alcoa FKC

Az EHF-Kupából való búcsú után már csak a Magyar Kupa és legfőképpen a bajnoki helytállásra kell koncentrálnia a Fehérép-Alcoa FKC csapatának, s egyelőre ezt remekül teszi, mert a női kézilabda NB1 15. fordulójában rangadót nyertek a fehérváriak. Az Alcoa azt a Budapest Bank-FTC-t fogadta, mely együttes a tabella harmadik helyéről, tehát egy helyezéssel jobb pozícióból várta az összecsapást. A találkozó ellentétes félidőket hozott, az elsőben a Fradi volt a jobb... FEHÉRÉP ALCOA FKC – BUDAPEST BANK FTC 30–26 (12–16)

2008.02.23. 22:03 |

A mérkőzés elején minden úgy is alakult, mint két élmenő rivális alakulat csatáján. Sokáig szoros menetben haladtak a csapatok, az FTC kétgólos előnyét ledolgozta a hazai gárda, sőt át is vette a vezetést Vura József együttese, de a félidő hajrájában nem összpontosított eléggé, s ezt a zöld-fehérek könyörtelenül kihasználták, s a szünetre négygólos előnyre tettek szert.

A második félidőben aztán nagyot fordult a Világ a Köfém csarnokban. A Fehérép-Alcoa játékosai – elsősorban a 10 gólig jutó Bernataviciute és a nyolc találatot jegyző Trishchuk vezérletével – felzárkóztak, egyenlítettek, és a 47. percben a vezetést is átvették. Remekül védekeztek a hazaiak, eredményesen és ellentmondást nem tűrően támadtak, s nem zavarta meg őket az sem, hogy a lelátón szurkolói rendbontás borzolta a kedélyeket. A Fehérép-Alcoa FKC kemény, okos játékával már a mérkőzés vége előtt néhány perccel eldöntötte a bajnoki pontok sorsát, 30-26-ra nyert az üldözött FTC ellen.

FEHÉRÉP ALCOA FKC – BUDAPEST BANK FTC 30–26 (12–16)

Székesfehérvár, 1500 néző
 V: Nagy F., Turóczi

ALCOA: FEKETE – BALOGH B. 7 (1), Vijunite, BERNATAVICIUTE 10 (2), TRISTYUK 8, Tápai Sz. 2., Vaszari 1. Cs: Jerics (kapus), Gorgyejeva 1, Mayer 1, Kamper. Edző: Vura József

FTC: Pastrovics – Kovacsics 4, Soós 3, UHRAKOVA 5 (2), Zácsiková 3, SZUCSÁNSZKY 4, Juhász 3 (1). Cs: Harisová (kapus), Szamoránszky 2, Németh Cs. 1 (1), Ilyés 1, Kocsis. Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
 Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4