-
Fehérvár köszöntötte katonáit
Évtizedes hagyományokhoz híven és a Magyar Honvédelem Napjához kötődően Székesfehérvár Önkormányzata gálaesttel köszönte meg a helyőrségben szolgáló katonák áldozatos munkáját. Az ünnepség keretében idén is átadták Székesfehérvár városának rangos elismerését, a Sipos Gyula-díjat, valamint a Gyuricza-emlékgyűrűt.
2026.05.19. -
HTBK közgyűlés elismerésekkel
Hétfő délután a Városháza Dísztermében tartotta éves közgyűlését a HTBK Székesfehérvári Szervezete. Az eseményen dr. Cser-Palkovics András Polgármesteri Elismerő Emlékérmet adományozott Selyem Antóniának a Székesfehérvár és Gyergyószentmiklós közötti kapcsolatok ápolása, fejlesztése, valamint a katonai értékek megőrzése érdekében végzett, kiemelkedő tevékenysége elismeréseként.
2026.05.18. -
Drogdílereket fogtak el
Hét kábítószer-kereskedőt vettek őrizetbe Fejér vármegyében. Seregélyesi, perkátai és fehérvári személyeket gyanúsítanak azzal, hogy tiltott szert árultak. Többek között több mint egy kg kristályos anyagot foglaltak le a rendőrök a házkutatások során.
2026.05.20. -
Kiszáradás határán a Velencei-tó
Kritikusan alacsony a Velencei-tó vízszintje, már a nyár kezdetén 70%-a hiányzik a tó vízkészletének! Hiába a múlt héten lehullott 30 mm-nyi csapadék, jelen pillanatban úgy áll, hogy június közepére elérheti a vízállás Agárdnál a valaha volt legalacsonyabb szintet.
2026.05.20.
Ragyogj kékben - idén is felhívják a figyelmet az autizmussal élőkre
Április 2-án ismét kékbe borul a város, Fehérvár ismét csatlakozott a „Ragyogjon kékben!” nemzetközi összefogáshoz, melynek célja, hogy felhívják a figyelmet az autizmussal élőkre és családjaikra. A rendezvény ideje alatt a Vörösmarty Színház és a Hotel Magyar Király is kék kivilágítást kap és a résztvevők megismerkedhetnek a fehérvári AOSZ Info-Pont iroda tevékenységével is.
2017.03.28. 10:02 |
Április 2-án ismét kékbe borul a város, Fehérvár ismét csatlakozott a „Ragyogjon kékben!” nemzetközi összefogáshoz, melynek célja, hogy felhívják a figyelmet az autizmussal élőkre és családjaikra. A rendezvény ideje alatt a Vörösmarty Színház és a Hotel Magyar Király is kék kivilágítást kap és a résztvevők megismerkedhetnek a 2016 decemberében megnyílt fehérvári AOSZ Info-Pont iroda tevékenységével is.

Április 2-án ismét kék fénybe borul a Belváros Székesfehérváron, hogy felhívja a figyelmet az autizmussal élőkre és családjaikra. Minden 100 gyerekből egy autizmussal él, így könnyen ki lehet számolni hogy az óvodások, iskolások, vagy fiatal felnőttek körében hány gyereknek, fiatalnak van szüksége autizmus specifikus fejlesztésre és a hány családnak van szüksége támogatásra. Az idei világnapon nem lesz felvonulás, akik csatlakozni szeretnének a programhoz, este nyolc órától a Hotel Magyar Király előtt tehetik meg.

A fehérvári rendezvény fővédnöke ezúttal is Spányi Antal megyéspüspök lesz, aki a rendezvény kapcsán elmondta, fontos, hogy az autizmussal élő gyermeket nevelő családok is érezzék, hogy részei a társadalomnak. "Õk hozzánk tartoznak és joggal tartanak igényt segítségünkre. Fontos az is, hogy mindez ne egy, az esztendő egy napjára szorítkozó rendezvény legyen. Ha ez történne, akkor évről évre rosszabb lenne a helyzet, mert kialakulna egy olyan gyakorlat a társadalomban, hogy ezt már hallottuk, erről már beszéltünk, így nem kell már vele többet foglalkozni.." - fogalmazott a megyéspüspök. Spányi Antal hozzátette, az autizmus világnapja egy figyelmfelhívás, amely megszólítja azokat is, akik olyan döntéshozó helyzetben vannak, hogy meg kell teremtenünk a lehetőséget arra, hogy a gyerekeket megfelelő módon szűrni és vizsgálni tudják. Kiemelte, hogy rendkívül fontos lenne megtalálni az autizmussal élő gyerekeket, hiszen minél korábban fejlesztik őket, annál tovább juthatnak az életben.
A rendezvény ideje alatt a Vörösmarty Színház és a Hotel Magyar Király is kék kivilágítást kap.Mahlerné Köfner Anikó, a szervező Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány elnöke elmondta, hogy a világnap résztvevői idén megismerkedhetnek a 2016 decemberében megnyílt székesfehérvári AOSZ Info-Pont iroda tevékenységével. A Móri út 16. szám alatt található iroda komplex szolgáltatásokat nyújt a családok és szolgáltatók számára a korszerű, autizmussal kapcsolatos ismeretek megszerzéséhez, az információk áramoltatásához, kapcsolatépítéshez, valamint a helyi együttműködések kialakításához és fenntartásához is. Az iroda hétfőn 10 és 13 óra között, szerdán 12 és 16 óra között, pénteken pedig 8 és 11 óra között várja szolgáltatásaival az az autizmussal élőket, családtagjaikat, valamint a szakembereket és laikus érdeklődőket.