Ragaszkodik a Vidi a tavaszi módihoz: győzelem kapott gól nélkül

Nagyon simán jutott a Magyar Kupában a legjobb négy közé a Videoton, pedig előzetesen ez a párosítás ígérkezett a legkeményebb csatának. De a Fehérváron kapott ötös után nem volt esélye a Győrnek, amelyet saját pályáján is legyőztek a piros-kékek, ezúttal 1-0-ra. Az eredmény már a 11. percben kialakult, utána sikeresen őrizte kapuját a Vidi - mint szinte minden idei tétmeccsén. 6-1-es összesítéssel érte el az elődöntőt, ahol az MTK-val találkozik.
ETO FC Győr - Videoton 0-1
2012.03.14. 21:20 |
Hogy mennyire erős a Videoton kerete, jól illusztrálta az ezúttal pályára tett kezdőcsapat, amelyet aligha van magyar edző, aki ne fogadna el - miközben olyan játékosok hiányoztak belőle, mint Bozsovics, Caneira, Oliveira, Sándor, Torghelle. Akiket a változatosság kedvéért szintén minden hazai csapatban biztosan kezdőbe tenne egy sikerre törő tréner... Nem nehéz megjósolni, hogy Paulo Sousa is ezt fogja tenni a vasárnapi szuperrangadón a Debrecen ellen, mégsem lehet mondani, hogy a Győrben kezdő Tujvel - Brachi, Vinícius, Vaskó, Szolnoki - Tóth B., Mitrovics - Gyurcsó, Kovács I., Evandro - Perics csapat "tartalékos" lett volna. És akkor ugye a szokás szerint kispadon kezdő nyerőemberről, Nemanja Nikolicsról nem is beszéltünk... Magyar szinten bámulatosan mély keret ez.

Ennél persze fontosabb, hogy minden játékos tisztában van a feladatokkal és a csapat játékával, így ezúttal sem lehetett döccenőket érezni. Az első perctől magabiztos volt a Vidi, a védekezést szinte a félpályáig feltolva szűkítette a területet, miközben próbálta mélységből megjátszani a szélsőket. 11 perc után világossá vált, nem tud idejében reagálni az ETO, és amíg a fogást kereste, gólt kapott. Gyurcsó húzott befelé a jobb szélről, visszatett labdáját Mitrovics mesterien emelte a védők között helyezkedő Perics fejére, ő pedig szinte a 11-es pontról fejelt erősen és jól helyezve a bal alsóba. Első gólja volt fehérvári színekben tétmeccsen. Ezzel már 6-1-re vezetett összesítésben a Vidi. Túlzás lenne azt írni, hogy minden eldőlt - mert eldőlt már egy héttel korábban.

A Győr legfeljebb azért küzdhetett, hogy ne kettős vereséggel essen ki, ám igazán komoly helyzet nem nagyon adódott a hazaiak előtt. Alekszidze igazolhatta volna, hogy ha már bekerült a kezdőbe, képes gólt szerezni, ám kihagyta a helyzetét. A másik oldalon Brachi szabadrúgását kellett védenie Sztevanovicsnak. Pedig bizonyára vigasztalta volna egy gól a Vidi jobbhátvédjét, ha már a diósgyőri kiállítása miatt ki kell hagynia a Debrecen elleni csúcsderbit.
A második félidőben Tóth Balázst, Viníciust és Gyurcsót is lehívta Sousa, alighanem már éppen vasárnapra gondolva, de a teljesen átalakított védelem is különösebb gond nélkül lehozta a meccset (a lehetőséget kapó játékosokat meg is dícsérte a portugál mester a vidi.hu-n olvasható nyilatkozatában), vagyis hat 2012-es tétmérkőzés után továbbra is száz százalékos, ráadásul egyetlen kapott góllal áll a Vidi. Ha a győzelmi szakad nem meg a bajnokság következő fordulójában, akkor még egy kapott gólt sem sajnálna senki - az biztos, hogy ha valamikor, most önbizalommal telve várhatja a Debrecent a csapat. Azt a Debrecent, amely nemhogy ebben az évben - még egyáltalán nem kapott ki a szezonban.

A felvezetés tehát remek, a Vidi bejutott a Magyar Kupa elődöntőjébe, ahol a Békéscsabát szintén kettős győzelemmel (3-0, 3-0) búcsúztató MTK-val találkozik.
ETO FC Győr - Videoton FC 0-1 (0-1)
Gl: Perics.