Pozitív tapasztalatokat szereztek a FEMA Állatmentők a rendkívüli időszakban

Pozitív tapasztalatokkal zárta a koronavírus-járvány okozta rendkívüli időszakot a Fejér Megyei Állatmentő és Állatvédő Egyesület, azaz a FEMA. A szokásosnál több volt az örökbefogadás és az adomány is – mondták a szervezet vezetői. Az állatmenő - rehabilitációs munka ezután is teljes gőzzel folytatódik, a támogatásokra folyamatosan számítanak. Június közepétől újraindulnak a látogatói napok, melyre előre kell időpontot egyeztetni.
2020.05.29. 12:24 |
Pozitív tapasztalatokat szereztek a FEMA Állatmentők a rendkívüli időszakban

Sok ember átérezte az állatmentő szervezetek nehéz helyzetét és a támogatás fontosságát a rendkívüli időszakban.

Azok, akik szeretik az állatokat és segíteni akarnak, valóban segítettek is. Minden bizonnyal ez az oka annak, hogy a szokásoshoz képest több adomány jött, a vártnál könnyebben lehetett átvészelni az elmúlt heteket – fogalmaztak a FEMA vezetői.

 Rajos Bence és Turczer Edina elmondta, nagyon sok száraz- és konzervtáp, kutyaszalámi érkezett, de rengeteg maszkot, tisztítószert is kapott a szervezet. Jól alakult az örökbefogadás is, sok kölyök és felnőtt állat, köztük idősebb, 4-5 éves kutya került gazdához.

A FEMA jelenleg körülbelül 110 kutyáról és 60 cicáról gondoskodik. Az örökbeadás folyamatos, melyet a menhely vezetői igen körültekintően végeznek.

Részletesen kikérdezik a leendő gazdákat az életkörülményeikről, az életvitelükről, az időbeosztásukról és igényeikről, illetve fotókat is kérnek, hogy a megfelelő kutya valóban a megfelelő emberekhez kerüljön. Rendkívül felelősségteljes feladat és komoly döntés megtalálni az igazán jó gazdát, a jó családot!

A FEMA fő profilja a súlyosan elhanyagolt, bántalmazott, megkínzott és életveszélybe került állatok mentése, rehabilitálása, gazdához juttatása.

A szervezet havi rezsiköltségei és ellátási kiadásai több százezer forintra tehetőek, így ezután is hálával, jól szívvel fogadnak bármilyen támogatást.

Jól jönnek az állateledelek és a készpénzes adományok éppúgy, mint a tisztítószerek, a mosószerek, a megunt, de még jól működő háztartási gépek, mosógépek és a fagyasztóládák. Szeretnének továbbá egy minden feladatellátásra alkalmas személyautót is, nagyobb rakodótérrel.

A FEMA telephelyén jelenleg még kisebb építkezések folynak, így június közepétől indulhatnak újra az örökbeadás céljával szervezett látogatói napok. Aki szeretne menni ekkor, vagy bármikor máskor, időpont egyeztetésre mindenképpen hívja a menhely vezetőit a +36 30 843 4346-os telefonszámon.

Fehérvári színes

  1. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  2. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  3. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.
  4. Királyi Közkori idén is

    A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.

    2026.07.31.