Pontot szerzett, de kikapott a Winter Classic zárómeccsén a Volán

A pénteki Red Bull Salzburg elleni fényes, 6-3-as siker után optimistán készültek a SAPA Fehérvár AV 19-nél a rekordbajnok Klagenfurt elleni meccsre. A pénteken lovaglóizom sérülést szenvedő Bálizs helyett ezúttal Rajna került a keretbe, de Colton Yellow Hornra sem számíthatott Marty Raymond vezetőedző, a kiváló csatár agyrázkódás miatt kényszerült játéktéren kívülre. Nagy harcban, hosszabbításban dőlt el a meccs a vendégek javára.
Sapa Fehérvár AV19 - Klagenfurt 2-3 (1-0, 1-2, 0-0, 0-1) hosszabbítás után

2013.12.15. 20:30 |

Remek hangulat fogadta a pályára vonuló csapatokat, zúgott a „Hajrá Volán”, lengtek a zászlók, és előkerültek a szurkolók által legyártott retromolinók, na ja, retromezhez retromolinó dukál!
 Jól kezdődött a találkozó, bár az első előnyt a Klagenfurt kapta, Tokajit küldték ki két percre botfogásért, nem játszott megilletődötten a Volán hátrányban sem, hiszen egy perccel a büntetés letelte előtt Magosi lódult meg Swette kapuja felé, Magót feldöntötték jöhetett a büntető! A Volán 82-ese pedig nem cifrázta túl, az osztrákok kapusának lába között lőtte az első fehérvári gólt. Hetényi remekül állta a sarat, és ezzel együtt a vendég lövéseket, de Swette-nek is tornáznia kellett néhányszor. A csapatokat 1-0-nál érte a dudaszó.

Nagyszerűen indult a második harmad is fehérvári szempontból, rögtön az elején Naglich iramodott meg, lövésig azonban nem jutott, egy picit lecsúszott a korong az ütőjéről. Nem telt el azonban három perc a játékrészből és megszületett a második fehérvári találat, Mihály tüzelt középről, a pakk pedig a kapuban kötött ki, 2-0. Csak három percet kellett várni az újabb gólra, ezt azonban már a vendégek ütötték, Markus Pirmann lőtt Hetényi lábai között, a kapuvas segítségével a gólvonal mögé. A harmad derekánál jött a hidegzuhany, előbb Sikrocin kapott magasbotért véleményes 2+2 percet, majd jött Thomas Koch, aki szintén igénybe vette a kapuvas „segítségét” és egyenlített, így 2-2-vel ért véget az a harmad. A párosítás krónikájához tartozik, hogy míg Klagenfurtban a Volán nyert 3-2-re, addig Székesfehérváron a KAC győzött 5-2-re.

Ezek után szinte törvényszerű volt, hogy a két csapat harmadik meccsén döntetlen születik, legalábbis három harmad után. Így lett, mert a harmadikban egyikük sem tudott betalálni, bár esély lett volna rá mindkét kapu előtt. Az mindenképpen érdekes adalék, hogy a hatvan perc alatt a hazai csapat egyszer sem játszott emberelőnyben, nehezményezték is ezt a szurkolók... A döntés a hosszabbításra maradt, annak is a második felére, és sajnos nem nekünk kedvezett: a 64. percben Lammers alakította ki a 2-3-as végeredményt. Így sajnos nem sikerült utolérni a táblázaton az ellenfelet, de legalább a Winter Classic mindkét EBEL-meccsén szerzett pontot a Volán. A kezdeményezés közönségsikere pedig nem kérdés, reméljük, lesz folytatás jövőre is!

Gl.: Magosi, Mihály, illetve Pirmann, Koch, Lammers.