Pontot szerzett a Villach ellen az Alba Volán

Az álmokat kívánta továbbra is életben tartani az Alba Volán SC az EBEL 50. fordulójában, de az Innsbruck ellen aratott parádés győzelem után számítani lehetett arra, hogy a Villach ellen nehezebb dolga lesz a fehérvári együttesnek. Mégis, a play-off miatt győzelemre hangoltak a hazai kék-fehérek.
Alba Volán SC – Pasut Villach 2–3 bü. (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 0-1)
2009.01.25. 19:29 |

Nem kezdődött jól a találkozó, a nagy lendülettel rajtoló Villach az 58. másodpercben Michael Raffl révén megszerezte a vezetést. A fehérváriak tehát mondhatni hátrányból kezdték a meccset, így nem csoda, hogy nagy iramban próbálkozott a Volán az egyenlítéssel. Az ötödik percben Sofron és Horváth András is megtornáztatta Prohaska-kapust, majd a hatodik minutumban megint Horváth jeleskedett, a lecsorgót pedig Ocskay lőtte el a kapu előtt keresztbe. Az emberelőnyökből csak helyzetig, és lövésekig jutott a Volán, Palkovicsnak több kísérlete is volt, de a korong nem pihent meg a kapuban. Szélvészgyorsan pörögtek az események, itt és ott adódtak helyzetek, de az eredmény nem változott az első szünetre.

A második sem harmadban kímélték egymást és magukat a csapatok, óriási iramban korcsolyáztak a jégen mindkét fél játékosai. A 25. percben Martens centerezett középre, Martz pedig mellé pattintotta a korongot. A játékvezető aztán a mérkőzés közepe táján megpróbálta eldönteni a párharcot, egyszer 10, majd 41, rögtön utána pedig 80 másodpercen át kettős emberhátrányban volt kénytelen védekezni a Volán, sikerült gól nélkül megúszni. Ez pedig akkora erőt adott a csapatnak, hogy a 35. percben Vaszjunyin harcolt meg egy korongért, Benk kerülte meg a kaput és passzolt középre, Fodor Szabolcs pedig a jobb sarokba helyezett, 1-1.

A záró periódusban is nagy csatában vívtak a felek, a hősiesen harcoló Volánnak aztán nem jött össze semmi, Prohaska rendre védett, amikor nem, akkor pedig a kapuvas segített. Az 54. percben aztán Szupernek kellett bravúrral védenie egy Mapletoft lövést, de néhány másodperc elteltével már nem hibázott a kanadai csatár, a kapuba helyezett, 1-2. A fehérváriak nem törtek össze, tovább rohamoztak, az utolsó percben pedig a kapust is lehozták. A végső dudaszó előtt négy másodperccel pedig Ocskay Gábor korongja talált utat a villachi hálóba úgy, hogy Horváth ráfeküdt Prohaskára, de a bírók most szemethunytak, így a fehérváriak kiegyenlítettek.
 A hosszabbításban nem született gól, így a büntetők döntöttek, az első sorozatban Fekete és Mapletoft voltak eredményesek, a második körben azonban Ferland belőtte a magáét, Guerreiro viszont hibázott, így a Villach gazdagodott két ponttal.
 Az Alba Volánnak még mindig maradt esélye a rájátszásba kerülésre, mert az Innsbruck, és az Olimpija is a Volánhoz hasonlóan csak egy pontot szerzett.