Pontot mentett az FC Fehérvár hazai pályán

A labdarúgó NB1 harmadik fordulójában az eddig két vereséggel szerénykedő FC Fehérvár a mindössze egy pontot gyűjtó Pécsi MFC-Pécs Pláza alakulatát látta vendégül. A fehérváriak nem titkoltan első bajnoki pontjaik megszerzéséért szálltak csatába a Pécs ellen, azonban a győzelem továbbra is várat magára, ugyanis a Csertői-csapat csupán egy döntetlent tudott kiharcolni a Sóstói Stadionban. A Vidi kétgólos hátrányból állt talpra, és nagy akarásának köszönhetően egyenlített ki. FC Fehérvár – PMFC-Pécs Pláza 2-2 (0-2)

2006.08.20. 11:06 |

A még nyeretlen csapatok találkozója három FC Fehérvár helyzettel indult az NB1 harmadik fordulójában, azonban kimaradt lehetőségekre választ adva a 15. percben a Pécsi MFC szerzett vezetést. A vendégek 16-osánál Dajicot lerántották a pécsi védők, azonban Gergely játékvezető nem fújt a sípjába, így a mecsekaljaiak indíthatták a kontrát, melynek végén Pest Krisztián szerzett vezetést, 0-1.
 A gól után többnyire a fehérváriak irányítottak, de Sitku emelése, Bozic távoli lövése, és Schwarcz beadása sem talált célt. Az első félidő végén a bíró kettő percet hosszabbított, és ez jól jött a pécsieknek, a ráadás második minutumában Nógrádi gurította el a labdát a tehetetlen Sebők mellett a bal alsó sarokba, tette mindezt egy kontraakció végén. 0-2.

A szünetben Dajicot Horváth Ferenc, Dvérit pedig Farkas Balázs váltotta a szünetben, és ez a csere bevált, ugyanis a játékot agresszíven folytató Vidi a 47. percben szépített: Sitku legurított labdáját Farkas Balázs lőtte 17 méterről a pécsi kapuba. 1-2.
  A folytatásban a hazaiak beszorították saját kapujuk elé a piros-feketéket, futószalagon érkeztek a fehérvári támadások, azonban ezeknek csupán a 82. percben lett eredménye. Horváth Ferenc, Csizmadia, Bozic, Sitku, Alumona előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre, aztán végre Sitku Illés gyötörte fejjel a labdát a kapuba közvetlen közelről, 2-2.

Az egyenlítés után Horváth Ferenc egyszer mellé, aztán pedig a ketrec fölé lőtt, így maradt a végére a pontosztozkodás. Az FC Fehérvár második félidei elszántságának és akarásának köszönheti a pontmentést, azonban nem örülhet igazán, hiszen három forduló után továbbra is nyeretlen Csertői Aurél együttese.

FC Fehérvár – PMFC-Pécs Pláza 2-2 (0-2)

Sóstói Stadion, 2000 néző
 Vezette: Gergely (Szalai, Deutsch)

FCF: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Koller (Mohl, 9.p.)– Bozic, Dvéri (Farkas B. a szünetben), Schwarcz – Dajic (Horváth F. a szünetben), Sitku, Alumona. Vezetőedző: Csertői Aurél

PMFC: Herbert – Finta, Szabados, Dienes, Szekeres – Kulcsár, Lantos, Pest, Lukács (Horváth P., 24.p.) – Balaskó (Pavicevic, 54.p.), Nógrádi (Sipos, 76.p.). Vezetőedző: Keszei Ferenc

Gól: Farkas (47.p.), Sitku (82.p.) ill. Pest (15.p.), Nógrádi (45+2.p.)

sárga lap: 0-3

szögletarány: 8-2