-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Polgármesteri sajtótájékoztató a zárt ülésen meghozott közgyűlési döntésekről
A tegnapi közgyűlés legfontosabb döntéseit ismertette sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester. Elsőként a Szervezeti és Működési Szabályzat módosításáról számolt be, a döntés előtt több napon keresztül egyeztettek a pártok. Az egyeztetés sikeres volt, hiszen a közgyűlés egyhangúlag fogadta el a beterjesztett SZMSZ módosítást. Zárt ülésen döntöttek a képviselők a Gróf Széchenyi Térségi Integrált Szakképző Központ munkálatainak folytatásáról, valamint kiválasztották a közétkeztetési feladatokra kiírt közbeszerzési eljárás nyerteseit is: három pályázó nyerte el a lehetőséget, velük 2017-ig szóló szerződést köt a város.
A tegnapi közgyűlés legfontosabb döntéseit ismertette sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester. Elsőként a Szervezeti és Működési Szabályzat módosításáról számolt be, a döntés előtt több napon keresztül egyeztettek a pártok. Az egyeztetés sikeres volt, hiszen a közgyűlés egyhangúlag fogadta el a beterjesztett SZMSZ módosítást. Zárt ülésen döntöttek a képviselők a Gróf Széchenyi Térségi Integrált Szakképző Központ munkálatainak folytatásáról, valamint kiválasztották a közétkeztetési feladatokra kiírt közbeszerzési eljárás nyerteseit is: három pályázó nyerte el a lehetőséget, velük 2017-ig szóló szerződést köt a város.
Elsőként a Szervezeti és Működési Szabályzat módosításáról számolt be a polgármester, aki elmondta, többnapos egyeztetést kezdeményezett, amely sok munkával telt el. Az egyeztetés sikeres volt, hiszen a közgyűlés egyhangúlag fogadta el a beterjesztett SZMSZ módosítást. Elkészültek a Mura utcai lakások, a következő hetekben költöznek az új bérlők. „Összesen 191 lakást adtunk át eddig, tegnap kijelölte a lakások üzemeltetőjét a közgyűlés, az üzemeltető a Széphő Zrt lett. Jelentős felújítási munkák kezdődnek a Váci Mihály Szakképző Iskolában és kollégiumban, ezen felújításoknál meghívásos közbeszerzési eljárást indított a közgyűlés. A kollégiumban és az épületben lévő mosdók és mellékhelyiségek teljes felújítása, valamint gépészeti és elektromos felújítás is történik 12 millió Ft értékben, a munkák befejezési határideje március 31. Az autóbusz-pályaudvar felújítása folytatódik, közbeszerzési eljárást írt ki a közgyűlés a pályaudvar építésének második ütemére, amely tartalmazza azokat a peronokat, beállókat, térburkolatot, világítást, amivel komplex lesz a buszpályaudvar. Ennek az értéke 120 millió Ft, a kivitelezés határideje 2007. április 30.
Átalakítási munkák kezdődnek két kollégiumban – a Nemes Nagy Ágnes és a József Attila Kollégiumban. A szükséges vizesblokk felújítások elkészülnek, valamint átalakítják a négyágyas szobákat háromágyassá. Átalakítják a Kríziskezelőt is annak érdekében, hogy a nappali melegedőt éjszaka is lehessen használni. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, az önkormányzat idén is bevezette a kilakoltatási moratóriumot, ami azt jelenti, hogy minden végzést és kilakoltatást felfüggesztenek november elejétől március végéig.
Zárt ülésen tárgyalt a közgyűlés annak a bizottságnak az összetételéről, amely a megyei közgyűléssel egyeztet majd. Tagjai lesznek: Warvasovszky Tihamér polgármester, Pénzes Mihály alpolgármester (MSZP), dr. Csapó Csilla alpolgármester (SZDSZ), Viniczai Tibor alpolgármester (MDF) és Brájer Éva (Fidesz)
Zárt ülésen döntöttek a képviselők a Gróf Széchenyi Térségi Integrált Szakképző Központ munkálatainak folytatásáról. A Széchenyin belül két épület felújítása történik meg, az ehhez kapcsolódó közművek kialakításához utakat is kiépítenek, összesen 173 millió Ft-os felújítás keretében. A közgyűlés a közétkeztetési feladatokra kiírt közbeszerzési eljárás nyerteseit is kiválasztotta: 9 részterületre bontották az oktatási intézményeket, 22 óvodát és 12 általános iskolát érint a pályázat: három pályázó nyerte el a lehetőséget, velük 2017-ig szóló szerződést köt a város. A polgármester elmondta, a város segít az intézményeknek abban, hogy az átadás- átvétel pénzügyileg és jogilag is rendben legyen. Az önkormányzat figyelemmel kíséri a működési engedélyek megszerzésének folyamatát is.