-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel mondtak köszönetet Schultz Györgynek
Csütörtökön késő délután tartotta legutóbbi ülését a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület. A 2000-ben létrejött szervezet elnöke Székesfehérvár mindenkori polgármestere, tagjai pedig többségében Fehérvár gazdasági, vállalkozói, oktatási és közművelődési szférájának szakemberei, akik a szakmai elismertségen túl részt vállalnak a város életében a mecenatúra terén, és számos helyi kulturális és jótékonysági rendezvény megvalósítói, támogatói.
A közgyűlés keretében egy meglepetéssel is készültek a tagok Schultz Györgynek, aki az elmúlt években az Egyesület munkáját koordinálta. Mivel most – tagságát természetesen megtartva – visszavonul az elnökségből, Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel mondtak köszönetet.
„Ő igazi fehérvári lokálpartióta, ezért gondoltuk ki ezt a meglepetést, hogy immár egy díj, egy Polgármesteri Elismerő Emlékérem is összeköti őt a várossal. Remélem, hogy ezzel is a közösség megbecsülését sikerült éreztetnünk vele.” – erősítette meg dr. Cser-Palkovics András.
A meglepetés sikerült, Schultz György meghatódva fogadta az Emlékérmet és az elismerő szavakat. Mint mondta, közel 20 évig szervezte a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület tevékenységét az elnökségben. Mindig a jó célok támogatása volt a céljuk, legutóbb a pandémiás időszakban létrehozott városi adományszámlára ajánlották fel tagdíjukat. Amire pedig talán a legbüszkébb, hogy – részben az ő kezdeményezésére – 2012-ben az Egyesület által biztosított forrásból valósulhatott meg a Városháza Dísztermében a történelmi falfeliratok újrafestése.
„Ezt a monumentális falfeliratot 1938-ban készítették el a Díszterem falára, és Székesfehérvár történelmének kronológiáját mutatja be 900-tól 1919-ig. Nagy öröm, hogy ennek helyreállítását Egyesületünk finanszírozta. Bízom benne, hogy még nagyon sok generáció számára értékes és hasznos emlék marad, hiszen nemcsak informatív, hanem nagyon szép is.” – mondta el Schultz György.
A közgyűlés keretében tartotta meg a kötelező tisztújítást is a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület. A meghozott döntések értelmében dr. Cser-Palkovics András elnöki munkáját az elkövetkező időszakban elnökségi tagként dr. Móré Attila, dr. Tóth Ferenc, Sinkó Ottó, Sipos Imre és Vitéz Krisztán segíti majd.