-
Elhunyt Giorgio Sandoni
Szomorú hírek érkeztek Cento-ból, Székesfehérvár olaszországi testvérvárosából. Június 2-án életnek 85. évében elhunyt Giorgio Sandoni, akit 1998-ban Székesfehérvár Tiszteletbeli Polgára címmel tüntettek ki.
2026.06.09. -
Fehérvár pedagógusait ünnepelték
Pedagógusnap alkalmából rendezte meg hagyományos ünnepségét Székesfehérvár Önkormányzata hétfőn délután a Hiemer-ház Báltermében. Városunk közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az oktatási-nevelési szféra helyi szakembereit és köszönte meg áldozatos munkájukat.
2026.06.08. -
A pedagógusokat ünnepelték
Pedagógusnap alkalmából rendezte meg hagyományos ünnepségét Székesfehérvár Önkormányzata a Hiemer-ház Báltermében. A város közössége nevében Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az oktatási-nevelési szféra helyi szakembereit és köszönte meg áldozatos munkájukat.
2026.06.09. -
Simon István emlékezete
Közösségi rendezvénnyel emlékeztek Kőszárhegyen Simon Istvánra a település nagy formátumú vállalkozójára. Az esemény vendége volt a Dárdai-Team, az egykori válogatott labdarúgókból álló csapat is.
2026.06.09.
Polgármesteri elismerés egy fehérvári lokálpatriótának
A város nevezetességeiről készült gyermekrajzokkal díszített naptár, örökbe fogadható fenyőfa, Székesfehérvár katonaváros múltjáról szóló könyvek, a Fő utcai vitrintárlat - csak néhány Róka Gyula megvalósult ötleteiből, amelyek erősítik a lokálpatrióta szemléletet.
A város civil életének évtizedek óta aktív segítőjét fogadta pénteken kora délután a Városházán dr. Cser-Palkovics András, aki Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte Róka Gyulát nyugdíjban vonulása alkalmából. Az eseményen jelen volt Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője is.
„Egy igazi lokálpatrióta, székesfehérvárit köszönthetünk ma, aki szereti és szolgálja ezt a várost nagyon régóta. Polgár, aki tudja és vallja, hogy a munkája mellett a civil közösségért mindennap tenni kell. Szociálisan érzékeny civil, aki, úgy vélem, nyugdíjas éveiben még aktívabban él hivatásának" - fogalmazott a köszöntésen Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András az ünnepelttel hosszasan beszélgetett azokról a tervekről, amelyek az érzékenyítésről, a közösségek közötti kapcsolatok erősítéséről szólnak.

A köszöntést követően Róka Gyula újságírói kérdésre röviden felidézte pályafutását.
Mint mondta, 1979 nyarán lépett be az ARÉV kötelékébe lakatosként. A közösségépítő tevékenysége az Építők Művelődési Háza pinceklubjának vezetőjeként indult, majd az Ady Endre utcában, a „Gödörben” folytatódott. Szociális munkásként 2004-től az Esélyek Házában, majd 2012-től mostani nyugdíjazásáig az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban dolgozott. Munkája mellett fáradhatatlanul tevékenykedett a civil szférában, az ARISZ motorjaként valósította meg ötletét, de munkájának köszönhetően sok új közösség jött létre és a már meglévők is erősödtek a városban.
Civil területen, a fehérvári közösségekért végzett munkáját 2012-ben Európai Polgári Díjjal, majd Aranyember-díjjal ismerték el. Mint mondta, bár az elmúlt időszakban két súlyos betegséggel is meg kellett küzdeni, a pihenés mellett szeretné befejezni azokat a feladatait, amelyeket a civil területen elindított. Aki ismeri a városban mindig kerékpárral tekerő, újabb és újabb ötletekkel, újabb és újabb közösségeket megszólító személyét, jól tudja, csak ez lehet a folytatás.