Polgármesteri elismerés egy fehérvári lokálpatriótának

Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte nyugdíjba vonulása alkalmából dr. Cser-Palkovics András Róka Gyulát. Az elismerést a Városházán tartott fogadáson adta át a város polgármestere a székesfehérvári civil élet egyik legaktívabb képviselőjének, aki szociális munkásként az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban fejezte be aktív pályafutását.
2026.05.22. 16:36 |
Polgármesteri elismerés egy fehérvári lokálpatriótának

A város nevezetességeiről készült gyermekrajzokkal díszített naptár, örökbe fogadható fenyőfa, Székesfehérvár katonaváros múltjáról szóló könyvek, a Fő utcai vitrintárlat - csak néhány Róka Gyula megvalósult ötleteiből, amelyek erősítik a lokálpatrióta szemléletet.

A város civil életének évtizedek óta aktív segítőjét fogadta pénteken kora délután a Városházán dr. Cser-Palkovics András, aki Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte Róka Gyulát nyugdíjban vonulása alkalmából. Az eseményen jelen volt Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője is.

„Egy igazi lokálpatrióta, székesfehérvárit köszönthetünk ma, aki szereti és szolgálja ezt a várost nagyon régóta. Polgár, aki tudja és vallja, hogy a munkája mellett a civil közösségért mindennap tenni kell. Szociálisan érzékeny civil, aki, úgy vélem, nyugdíjas éveiben még aktívabban él hivatásának" - fogalmazott a köszöntésen Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András az ünnepelttel hosszasan beszélgetett azokról a tervekről, amelyek az érzékenyítésről, a közösségek közötti kapcsolatok erősítéséről szólnak.

A köszöntést követően Róka Gyula újságírói kérdésre röviden felidézte pályafutását.

Mint mondta, 1979 nyarán lépett be az ARÉV kötelékébe lakatosként. A közösségépítő tevékenysége az Építők Művelődési Háza pinceklubjának vezetőjeként indult, majd az Ady Endre utcában, a „Gödörben” folytatódott. Szociális munkásként 2004-től az Esélyek Házában, majd 2012-től mostani nyugdíjazásáig az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban dolgozott. Munkája mellett fáradhatatlanul tevékenykedett a civil szférában, az ARISZ motorjaként valósította meg ötletét, de munkájának köszönhetően sok új közösség jött létre és a már meglévők is erősödtek a városban.

Civil területen, a fehérvári közösségekért végzett munkáját 2012-ben Európai Polgári Díjjal, majd Aranyember-díjjal ismerték el. Mint mondta, bár az elmúlt időszakban két súlyos betegséggel is meg kellett küzdeni, a pihenés mellett szeretné befejezni azokat a feladatait, amelyeket a civil területen elindított. Aki ismeri a városban mindig kerékpárral tekerő, újabb és újabb ötletekkel, újabb és újabb közösségeket megszólító személyét, jól tudja, csak ez lehet a folytatás.