-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Pirostojás kereső túra a lakás- és gyermekotthonok lakóival a Velencei-hegységben
Április 7-én ragyogó napsugarak alatt gyülekeztek a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület apróbb és nagyobbacska talpakon járó „gyerekei” és tagjai, hogy a Gyöngyvirág Természetbarát Egyesület által szervezett, Pákozdról induló húsvéti túrán pirostojást keressenek. A 10 és 20 km-es távon induló, összesen 31 lurkó és kísérőik a megye különböző lakás- és gyermekotthonaiból vagy nevelőszülőktől érkeztek, de a 18. életévüket már betöltött, utógondozott fiatalok is szívesen vesznek részt az Egyesület programjain, hogy feltöltsék magukat az egykori társakkal való újratalálkozás és a tavaszi illatok fűszerezte kirándulás élményeivel.
2007.04.10. 08:19 |
Április 7-én ragyogó napsugarak alatt gyülekeztek a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület apróbb és nagyobbacska talpakon járó „gyerekei” és tagjai, hogy a Gyöngyvirág Természetbarát Egyesület által szervezett, Pákozdról induló húsvéti túrán pirostojást keressenek. A 10 és 20 km-es távon induló, összesen 31 lurkó és kísérőik a megye különböző lakás- és gyermekotthonaiból vagy nevelőszülőktől érkeztek, de a 18. életévüket már betöltött, utógondozott fiatalok is szívesen vesznek részt az Egyesület programjain, hogy feltöltsék magukat az egykori társakkal való újratalálkozás és a tavaszi illatok fűszerezte kirándulás élményeivel.

A résztvevők 5 ellenőrző ponton gyűjthettek igazolásként szolgáló pecsétet. A Barlang-kút, a Nadapi-rét és az Ingó kövek mellett idén a sukorói Műemlék templomhoz is elvezetett a jól kijelölt útvonal, az Ingó-kövek bokrai alatt pedig színes tojásokra lelhettek az ellenőrző ponthoz érkezett túrázók.
Az erdei barangolás egyszerre épít testet, lelket és közösséget, a jó hangulatú csapatban a lábfájdalom is kevésbé érződött. Célba érve pedig minden lurkó jóízűen falatozta a szervezők által kínált zsíros kenyeret és teát, a túra élményei mellett pedig a minden pecsétet összegyűjtött nevezők emléklappal és kitűzővel is gazdagodtak. A legnagyobb létszámmal induló csapat is mi lettünk, ezért elnyertük a kupát.

A Lurkó csapata legközelebb májusban indul együtt erdőjárásra, akkor újra láthatják egymást a megye különböző városaiban és falvaiban élő otthonlakók.

A résztvevők 5 ellenőrző ponton gyűjthettek igazolásként szolgáló pecsétet. A Barlang-kút, a Nadapi-rét és az Ingó kövek mellett idén a sukorói Műemlék templomhoz is elvezetett a jól kijelölt útvonal, az Ingó-kövek bokrai alatt pedig színes tojásokra lelhettek az ellenőrző ponthoz érkezett túrázók.
Az erdei barangolás egyszerre épít testet, lelket és közösséget, a jó hangulatú csapatban a lábfájdalom is kevésbé érződött. Célba érve pedig minden lurkó jóízűen falatozta a szervezők által kínált zsíros kenyeret és teát, a túra élményei mellett pedig a minden pecsétet összegyűjtött nevezők emléklappal és kitűzővel is gazdagodtak. A legnagyobb létszámmal induló csapat is mi lettünk, ezért elnyertük a kupát.

A Lurkó csapata legközelebb májusban indul együtt erdőjárásra, akkor újra láthatják egymást a megye különböző városaiban és falvaiban élő otthonlakók.