Pénteken délelőtt adták át a Sopron Bank székesfehérvári fiókját

Újabb bankfiók nyílt Székesfehérváron pénteken délelőtt. A Sopron Bank magyarországi tizedik és fejér megyei első fiókját nyitotta a megyeszékhelyen. Székesfehérváron a mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint a lakossági ügyfelek mellett számítanak a nagyvállalatokra is, s a tervek szerint jövőre a bankfiók hitelállománya eléri majd az egymilliárd forintot. A város polgármester Warvasovszky Tihamér is jelen volt az átadáson, mint mondta bízik abban, hogy eredményes lesz a pénzintézet működése. A bank egyébként példamutató eredményeket ért már a fehérvári cégek és magánszemélyek finanszírozásával.
2007.10.19. 13:23 |
Újabb bankfiók nyílt Székesfehérváron pénteken délelőtt. A Sopron Bank magyarországi tizedik és fejér megyei első fiókját nyitotta a megyeszékhelyen.



 A bankot még 2003-ban alapította az ausztriai Burgerland vezető pénzintézete és azóta elsősorban nyugat-magyarországi településeken terjeszkedik. Székesfehérváron elsősorban a kis- és középvállalkozói rétegre számítanak hangzott el a megnyitón, de a nagyvállalatok is célcsoportjukhoz tartoznak. Elhangzott az is, hogy a bank Magyarországon jelenleg 36 milliárd forintnyi hitelállományt kezel, aminek fele magánszemélyeké. A város polgármester Warvasovszky Tihamér is jelen volt az átadáson, mint mondta bízik abban, hogy eredményes lesz a működésük Székesfehérváron. A bank egyébként példamutató eredményeket ért már a fehérvári cégek és magánszemélyek finanszírozásával –hangzott el a megnyitón.



Az eisenstadti Bank Burgenland leányvállalataként 2003-ban alapított, 2006 óta a GRAWE (Grazer Wechselseitige Versicherung) konszern tagjaként működő, regionális pénzintézet a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak, valamint a lakossági ügyfeleknek kínálja szolgáltatásait - mondta el Thomas Radil vezérigazgató. A pénzintézet mérlegfőösszege 2006 végén 30 milliárd forint volt, mostanra elérte a 39 milliárd forintot. A vezérigazgató célként említette, hogy 2008 végére a hitelállományt 55 milliárd forintra szándékoznak növelni, a mérlegfőösszeget pedig a 2006. évihez képest meg akarják duplázni. A megvalósításhoz hozzájárul majd a bank fiók-hálózatának bővítése. A cél az, hogy 2008 végére az osztrák határtól a Balatonig terjedő területen, valamint Budapesten húsz bankfiók álljon az ügyfelek rendelkezésére.

Székesfehérváron a mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint a lakossági ügyfelek mellett számítanak a nagyvállalatokra is, s a tervek szerint jövőre a bankfiók hitelállománya eléri majd az egymilliárd forintot.

Gazdaság

  1. Vállalkozói fórum a Hiemer-házban

    Éves beszámolót és vállalkozói fórumot rendezett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Fejér Vármegyei Szervezete szerdán Székesfehérváron. A vármegyében működő vállalkozások képviselői a szövetség tevékenységéről, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegye gazdasági helyzetéről szóló előadáson vettek részt a Hiemer-házban.

    2026.03.18.
  2. Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né

    A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.

    2026.03.17.
  3. Gépipari szakmai roadshow

    A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.

    2026.03.13.
  4. 12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat

    Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.

    2026.03.11.